iPhone 12 akıllı telefonunun özelliklerinden çok telefonun ne zaman tanıtılacağı konusu tartışılmaya başlandı. 5G destekli akıllı telefonlar için en son gelen açıklama tanıtım tarihinin Eylül ayını işaret ettiğini gösteriyordu.

Eylül ayının ilk haftasında telefonların tanıtılacağı ve böylece takvimin sarkmayacağı belirtilmişti. Fakat bir iddia bir başka iddiayı tutmuyor. Bu iddiaları sızdıran analistler kadar güçlü isimlerden biri olan Jon Prosser yeni bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre gecikme söz konusu olacak.

iPhone 12 Ekim Ayına Kalabilir

Pandemi nedeniyle zaten bir erteleme olması olası. Ama bu bir türlü kesinleşmiş değil. Eylül ayında tanıtım yapılacağını söyleyenlerden sonra Jon Prosser açıklamasına göre yeni modeller Ekim ayında tanıtılacak. Gecikmenin nedeni pandemi dolayısıyla oluşan parça sorunu olacak.

Bu açıklama geldi ve bu açıklamanın hemen arkasından iki ihtimal ortaya çıktı. Birinci ihtimal telefonların tanıtımının Ekim ayında yapılacağı ve çıkış tarihinin de Ekim sonu olacağı yönünde. Bu iddia daha güçlü olan ve birçok analistin destek verdiği iddia.

iPhone 12 tanıtımı

Diğer iddia ise telefonun tanıtımının yine Eylül ayında yapılacağını söylemekte. Tanıtım Eylül ayında olacak ama iPhone X modelinde yaşandığı gibi çıkış tarihi çok gecikecek. Ekim sonuna kadar telefonların satışı yapılmayacak. Telefon hazır olduğu için Apple’ın bu yöntemi de tercih edeceği söyleniyor.

Hangi yöntem tercih edilirse edilsin, şu an Apple’ın nasıl kararlar alacağı tamamen sürpriz. Ekim ayı deniyor ama pandeminin böyle devam etmesi, tarihi daha bile öteye atabilir. Açıkçası bu konular bir süre daha netleşmeyecekmiş gibi duruyor. Telefon açısından bakarsak, en son ekran panellerine kadar sızdı. Yani iPhone 12 aslında bir yandan da üretimde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?