iPhone 12 Tanıtım Tarihi Yarın Açıklanabilir

0
415
iPhone 12

Apple’ın tanıtımı bir karmaşaya dönüştü. Dün Broadcom tarafından tedarik zincirinde bir gecikme olduğu haberi verilmişti. Tedarik zincirinde gecikmelerin olduğunun söylenmesi üzerine iPhone 12 serisinin geç çıkacağı bir kez daha vurgulandı.

Hatta telefonların 3-4 ay gibi geç kalması durumu olabileceğinden yakınıldı. Biz bu paylaşımı yaptığımız sıralarda yeni akıllı telefonların tanıtımı için önemli bazı gelişmeler yaşandı. Genelde isabetli tahminler yapan Jon Prosser, tanıtım tarihi konusunda kili noktası olacak bir açıklama yaptı.

iPhone 12 Tanıtımı Duyurulabilir

Jon Prosser tarafından yapılan açıklamaya göre yeni akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı yarın belirleniyor. Apple yarın özel bir etkinlik yapacak. Bu etkinlik bir basın duyurusu etkinliği olacak.

8 Eylül tarihinde yapılacak olan etkinlikle beraber Apple’ın yetkili ismi Tim Cook bir açıklamada bulunacak. Açıklamada iPhone 12 akıllı telefonlarının ne zaman tanıtılacağının duyurulacağı söyleniyor.

Açıklamalar çok önemli olacak çünkü hangi iddia doğru çıkacak bunu göreceğiz. iPhone 12 akıllı telefonu beklendiği gibi geç mi gelecek yoksa akıllı telefonun tanıtım tarihinde bir değişiklik yapılmayıp, çıkış tarihi mi değiştirilecek bunlar netlik kazanmış olacak.

Jon Prosser paylaşımından sonra analistlerin söyledikleri Eylül ayının sonuna doğru yeni telefonların tanıtılacak olması. Bunlar analistlerin iddiaları ama tedarik zincirindeki firmalardan gelen bilgiler de tersini işaret ediyor.

Tedarik zinciri kaynaklarından gelen bilgilerle analistlerden gelen bilgilerin tek ortak noktası ise yeni akıllı telefonların aynı anda satışa çıkmayacak olması. Eylül ayında tanıtım yapılırsa, telefonlar Ekim ayında satışa çıkabilir. Fakat Ekim ayında satışa çıkacak telefonlar sadece iPhone 12 ana modeli ve iPhone 12 6.1 inç modeli olacak. Diğer iki model ve belki de 3 model Kasım ayında satışa çıkacak deniyor.

İLGİLİ HABER:  Wunderlist Uygulaması Apple Watch Üzerinde Nasıl Çalışıyor?

Her iki durumda da anladığımız pandeminin işleri epey bir karıştırdığı oluyor. Apple bu konuda açıklamayı yarın yapacak olursa, yaptığı gibi bilgi paylaşacağız. Yeni bir ürün tanıtımı olup olmayacağını da zaman gösterecek. Belki de sadece pandemi etkisi anlatılacak ve iPhone 12 tanıtımının ertelendiği duyurulacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?