iPhone 12 Sorunu için Apple Açıklaması Geldi

0
6688
iPhone 12 kablosuz şarj sorunu

iPhone 12 akıllı telefonları henüz çok yeni. Ülkemizde bile bu telefonlar yeni satışa çıktı. Haliyle bu modellerde de bazı sorunların olması gayet normal. Gelecek güncellemeler, yapılacak olan iyileştirmeler ile birkaç ay içerisinde, karşılaşılan birçok sorunun çözülmesi bekleniyor. Bu şekilde telefonlarda yaşandığı söylenen sorunlardan birisi de kablosuz şarj sıkıntısıydı. iPhone 12 kablosuz şarj sorunu için de bir açıklama geldi.

Destek sayfaları üzerinden konu hakkında bilgi veren Apple yetkilileri, sorunu çözeceklerini belirtti. Dilerseniz yaşanan sıkıntının detaylarına inelim.

iPhone 12 Kablosuz Şarj Sorunu Doğrulandı – Sorun Çözülecek!

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, Qi sertifikalı cihazlarla telefonu kablosuz olarak şarj edemiyor. İlk etapta telefon kablosuz şarj standını tanıyor ve bağlantı gerçekleştirilerek şarj başlıyor. Fakat %2-5 arasında bir şarjdan sonra, telefon kablosuz olarak şarj olmayı kesiyor.

Kablosuz olarak şarj kesildiği gibi diğer şarj padleri denendiği zamanda yine aynı sorun yaşanıyor ve telefon şarj olmuyor. Apple’ın kendi şarj padleri kullanılsa bile yine aynı sorun ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Kullanıcılar bu sorunu çözmek için telefonu yeniden başlamaya zorlattıklarını belirtiyor. Yeniden başladıktan sonra yine bir %5-6’lık kısımda şarj yapılıyor ama sonrasında yine akıllı telefonların şarjı kesiliyor.

iPhone 12 kablosuz şarj sorunu

Bir kullanıcı sorunu Apple Destek sayfalarına yazdıktan sonra yetkili isimden de konuya açıklama getirilmiş durumda. Yetkili ismin açıklamasına göre Apple bu sorunun farkında. iPhone 12 kablosuz şarj sorunu, Apple tarafından da tespit edilmiş durumda ve güncellemeler üzerinde çalışılıyor.

Bir sonraki iOS güncellemesinde muhtemelen bu konu tamamen çözülecek. iOS 14.3 sürümünde sıkıntının tamamen giderileceğini düşünebiliriz. Markanın durumun farkında olması, ilk güncellemede sorunun çözüleceğinin kanıtı.

Herhangi bir yeni açıklama, bu sorunu çözecek herhangi bir güncelleme ya da buna bağlı ortaya çıkan yeni bir sorun olursa, yine paylaşacağız. Takipte kalın. Unutmadan şunu da hatırlatalım ki iOS 14.3 beta 3 sürümünde bu hatayı düzeltecek herhangi bir düzenleme yoktu. Muhtemelen Apple da hatayı yeni keşfetti.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Pro Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?