iPhone 12 satış tarihi konusunda Apple tarafından, o çok beklediğimiz açıklama gelmiş ve satışların 3-4 hafta kadar gecikebileceği söylenmişti. Bu çok beklediğimiz resmi bir açıklamaydı ve sürü konusundaki sır perdelerinin biraz olsun kalkmasını sağladı.

Telefonlar gecikecek ve Apple doğruluyor ama nasıl bir strateji izleneceği konusunda farklı yorumlar, farklı sızıntılar geliyor. DigiTimes’ın paylaştığı habere göre yeni akıllı telefonlarda ikili satış sistemi uygulanacak. Bu şekilde tüm iPhone modellerinin aynı anda satışa çıkması yerine iki parti halinde satışa çıkması mümkün olacak.

iPhone 12 Satışları Nasıl Yapılacak?

Sızdırılan yeni rapor ve paylaşılan yeni iddia basit. Tüm yeni iPhone modellerinin bir anda satışa çıkması yerine, satışa çıkacak olan toplam 4 modelin 2’ye 2 şeklinde ayrılacağı ve partlar halinde satışa çıkacağı söyleniyor.

Daha önce satışa çıkacak olan telefonların ise OLED ekranın kullanıldığı 6.1 inçlik iPhone modelleri olacağı belirtildi. Takip ediyorsanız biliyorsunuz 2 adet 6.1 inçlik iPhone tanıtılacak. Bunlardan birisi Pro özelliklerini taşıyacak, birisi ise temel model özelliklerinde olacak.

iPhone 12

İlk satışa çıkacak olan iPhone modelleri Ekim ortası ya da sonu gibi satışta olacak. İkinci parti ise yine OLED ekranın kullanıldığı 6.7 inç iPhone 12 ve 5.4 inç yeni iPhone olarak gösteriliyor. İkinci partide satılacak olan bu modellerin yine biri temel seviye, biri ise Pro Max olarak bilinen en geniş ekranlı iPhone akıllı telefonu olarak gelecek.

İkili parti şeklinde yapılacak olan satışlarda, ikinci partide sunulacak telefonların ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Aranın çok açılması beklenmiyor ama Ekim ayında değil de Kasım ayında satışlar yapılabilir.

Şimdi bizim de merak ettiğimiz kısım, 4 telefonun aynı anda satılıp satılmayacağı. Seriler 2’ye 2 şeklinde farklı zamanlarda satışa çıkabilir ama 4 yeni iPhone 12 modelinin de aynı anda tanıtılması olası. Farklı bir yol seçer ve tanıtımı bölerse, Apple önemli bir değişikliğe adım atmış olacak. Bu durumun benzerini çok fazla yaşamadık.

İLGİLİ HABER:  iPhone Etkinleştirme Sorunu için Rehber Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?