WWDC 2020 sonrasında iOS 14 işletim sistemine odaklandık ve paylaşımlarımız yeni işletim sistemi üzerine oldu ama unuttuğumuz bir şey var. iPhone 12 serisi. Biz bir an unutsak bile Apple unutturmuyor. Bu sefer iPhone 12 akıllı telefonlarının orijinal şarj cihazı olacağı söylenen hızlı şarj destekli adaptörün görselleri yayınlandı.

Yeni adaptör görselleri, hızlı şarj konusunda değişim yapılacağını gösterdi. Değişiklik ne kadar geçerli ya da kabul edilebilir olur, detayları anlatayım kararı siz verin.

iPhone 12 Hızlı Şarj Cihazı

Adaptör için önce şeffaf bir görsel geldi. Bu şeffaf görselin mevcut adaptöre ait olduğu ve 18W hızlı şarj destekli olacağı iddia edilmişti.

Şeffaf görsellerin yanında gerçek görsellerde yayınlanınca soru işaretleri giderildi. Bu adaptörün yeni adaptöre ait olduğu doğrulandı. Tasarım aynı olsa da adaptör üzerinde yazan bilgiler, iPhone 12 ile kullanılacağını gösteriyor.

iPhone 12

Hızlı şarj konusunda değişiklik yapılmış. Eski adaptör 18W hızlı şarj destekliydi ve bu çok yüksek bir performans göstermemesi nedeniyle eleştiriliyordu. 18W hızlı şarj yerine yeni adaptörlerle beraber 20W hızlı şarja geçilecek. Bir yükselme olacak ama bu yükselme yine istenen seviyelerde değil.

Android cihazları göz önüne alıyorum neredeyse 70W hızlı şarja çıkan cihazlar var. Android için değil de Apple için baktığımızda 20W iyi bir değer. Apple bu değerleri görme konusunda bile çok zaman harcadı.

Asıl konuşacağımız kısım 20W şarj cihazının kutudan çıkıp çıkmayacağı. Şarj cihazı yenilenecek ama kutudan mı çıkacak yoksa yine biz mi almak zorunda kalacağız? Bu seçim, müşteriler için önemli olduğu kadar Apple için de önemli diye düşünüyorum. Yine hızlı şarj adaptörünü sonradan almak, iPhone satışlarını etkileyecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?