iPhone 12 RAM Kapasiteleri için Yeni İddialar

0
199
iPhone 12

Apple’ın her sene tanıttığı akıllı telefonlar genelde amiral gemisi sınıfına dahil olan üst seviye telefonlar oluyor. iPhone 12 serisi için de bu geçerli olacak. Android kralları ile çarpışacak yeni bir seri kullanıcılara sunulacak.

Üst seviye telefonlar bekliyoruz ama yeni modeller için paylaşılan bazı bilgiler biz de soru işaretleri oluşturmuyor değil. Geçtiğimiz gün Apple ürün teknisyeni olduğunu söyleyen L0vettodream isimli bir hesaptan paylaşılan bilgilerde bunlardan biri oldu.

Buna göre telefonların RAM kapasitelerinin beklediği kadar yüksek olmayacağı ortaya çıktı. İki ayrı RAM seçeneği kullanılacağı söylenen telefonlar bu sene de RAM konusunda isteneni pek karşılamayacak gibi gözükmekte.

Bakın: iPhone 12 ile Eski iPhone’ların Boyut Karşılaştırması

iPhone 12 RAM Kapasiteleri Nasıl Olacak?

RAM miktarı standart modellerde ayrı, Pro modellerde ayrı olacak. Eğer Pro iPhone akıllı telefonlarından birini alırsanız, 6 GB RAM karşınıza çıkacak.

Son telefonları da değerlendirdiğiniz zaman iPhone için 6 GB RAM miktarının düşük olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman standart modelleri hiç söylemeyelim.

Standart modeller kullanılacak olan RAM miktarı 4 GB RAM olacak. Yani bu demek oluyor ki;

  • 5.4 inç ve 6.1 inç iPhone 12 – 4 GB RAM
  • 6.1 inç diğer model ve 6.7 inç iPhone 12 – 6 GB RAM

miktarıyla gelecek. İşin kötü yanı düşük RAM kullanılacağı iddiasını ünlü teknoloji analisti Jon Prosser da onaylamış durumda.

iPhone 12

4 ve 6 GB RAM kullanılacağı ortak bir görüş olarak benimsenmeye başladı. Apple akıllı telefonlarında genelde düşük RAM kullanıyor ama iPhone 12 için bu seviyeler gerçekten düşük gibi gözüküyor. Açığı kapatacak iOS 14 gibi bir yazılım var ve A14 işlemciler de çok güçlü işlemciler olacak.

A14 işlemcilerle iOS 14 işletim sistemini bir araya getirdiğimiz zaman bu RAM kapasiteleri yeterli olur mu tanıtımdan sonra öğreneceğiz. Yaklaşık 3 ay sonra tanıtımın olduğunu da hatırlatmış olalım.

İLGİLİ HABER:  Cellular ne demek? Alınmalı mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?