iPhone 12 akıllı telefon serisinde kullanılacak olan bataryaların kapasiteleri konusunda birçok tahmin ortaya atılmış ama iPhone 12 Pro pil kapasiteleri 2 hafta önce alınan sertifikalarla net olarak görüntülenmişti.

Pil kapasitelerinin sertifikalar üzerinde gözükmesi ve bazı pil görsellerinin yayınlanması güzel bir kanıt oluşturdu. Ama paylaşılan sertifikalardaki pil kapasiteleri bizi tatmin etmedi. iPhone 11 akıllı telefonundan bile daha düşük kapasiteye sahip pillerin kullanılacağı görülüyordu. Bu iddiaların ve sertifikaların hemen ardından bir sertifika daha geldi.

Bakın: iPhone 12 Batarya Kapasitesi Belli Oldu – İşte Yeni Bataryalar

iPhone 12 Pro Pil Kapasitesi Değişti

C3 ve Güney Kore sertifikasyon platformları üzerinden ortaya çıkan yeni belge, ana model ve Pro Max modelinin pil kapasitesinin aynı olduğunu gösteriyor ama iPhone 12 Pro modelleri için farklı bir bilgi gözüküyor.

6.1 inç boyutunda olacak modellerin pil kapasitesinin 2.815 mAh olduğu anlaşılıyor. Eski belgede aynı modeller için 2.775 mAh değerinde bir pil kullanılacağı anlaşılmıştı.

Anlaşılan o ki iPhone 12 Pro pil kapasitesi beklenenden biraz daha yüksek olacak. Çünkü bu sefer sızdırılan belgenin yanında bir de batarya görseli var. Daha önce de batarya görselleri sızmış ama bu görseller 2 adet bataryayı ortaya çıkarmıştı. İlk görsel 5.4 inç iPhone modeline ait olduğu söylenen bir bataryayı göstermişti.

iPhone 12 Pro pil kapasitesi

İkinci görsel ise iPhone 12 Pro Max modeline ait olduğu iddia edilen L şeklinde bataryayı göstermişti. Biz 5.4 inç için sızan görseldeki bataryanın 6.1 inç için de kullanılabileceğini düşünmüş ve böyle bir bilgi paylaşmıştık. Bunun için yeni görsel önemli.

Yeni pil görselinde tamamen dikdörtgen ve büyük bir batarya karşımıza çıkıyor. Zaten belgedeki pil kapasitesi de artmış durumda. Kısacası iPhone 12 Pro pil kapasitesi gözükmüş oldu ve sonucunda Pro modellerinde beklenenden daha yüksek değerli bir pil kullanılacağı anlaşıldı. Belgeler var ama hala kesin bilgi verdik diyemeyeceğim çünkü tanıtıma kadar her bilgi iddiadan ibaret. Bunu her paylaşımımızda belirtiyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone yazılım sorunları ve çözüm yolları rehberi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?