iPhone 12 Pro Y-OCTA Ekrana Sahip Olacak

0
127
iPhone 12 Pro Y-OCTA

Yeni iPhone modelleri için bilgiler ortaya çıktıkça, paylaşım yapmaya devam ediyoruz. Daha önce serinin RAM miktarları için ortaya çıkan detaylardan söz etmiştik. Buna göre Pro ve Pro Max modellerinin 6 GB RAM miktarına sahip olacağı bilgisini elde etmiştik. Şimdi ise iPhone 12 Pro serilerinin ekran teknolojileri için yeni bilgiler ortaya çıktı. Son raporlara göre iPhone 12 Pro Y-OCTA ekran ile gelebilir.

iPhone 12 Pro için Y-OCTA Ekran Teknolojisi Yolda

Y-OCTA ekranların sunulmasının önemli avantajları bulunacak. Y-OCTA ekran teknolojisi, hücre içi dokuma teknolojisine dayanıyor. LCD ve OLED ekranlarda yüzey üzerinde dokunmaya duyarlı olan bir katman daha bulunuyor. Fakat bu yeni ekran teknolojisinde dokunma yüzeyi için ekstra bir katmana ihtiyaç duyulmuyor.

iPhone 12 Pro Y-OCTA

Bu şekilde de ekranların çok daha ince bir panel olarak sunulması sağlanıyor. Ekranların çok daha ince olması, tasarım konusunda biraz daha özgür bir serinin sunulması anlamına geliyor. Hem ekranların tamamen çerçevesiz olması hem de daha ince olması, kasanın da daha ince olmasını sağlayacaktır.

Yeni ekran teknolojisinin sadece iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde yer aldığını görmek mümkün olacak. Ana model olarak gelecek olan iPhone 12 akıllı telefonlarında ise standart OLED ekran kullanılması söz konusu olacak.

iPhone 12 Pro Y-OCTA

iPhone 12 modelinde kullanılacak olan OLED ekranların ise Samsung ve LG firmalarından alınması beklenmekte. Sadece Samsung ya da LG değil, BOE tarafından da ekranların üretilebileceğinin bilgisi de verilmiş durumda.

Yeni ekran teknolojisiyle beraber telefonların ne kadar farklı bir yapı sunacağı da merak ediliyor. Aslında bakarsanız Samsung’un Note 7 modelinden sonra bu ekran sistemini benimsediğini biliyoruz. Yani Apple’ın bu konuda örnek bir kaynağı var. Tabii ki iPhone 12 modelinde bu ekran teknolojisinin nasıl yorumlanacağı da merak konusu. iPhone 12 Pro Y-OCTA ekran sistemi hakkında yeni bir bilgi ortaya çıkacak olursa, paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  iPhone XS Max Ne Kadar Dayanıklı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?