iPhone 12 Pro Max, Note 20 Ultra’nın Gerisinde Kaldı

0
239
iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max modeli için karşılaştırmalar tüm hızı ile devam ediyor. Artık ülkemize de geldi diyebileceğimiz telefon için en son kamera değerlendirmesi yayınlandı.

DxOMark’ın yayınladığı kamera incelemesi çok başarılı bulunmadı. Açıkçası bu modelin kamerasının en kötü ilk 3 içerisinde yer almasını bekliyorduk. Kamera puanları çok iyi gelmesi ve hayal kırıklığı oldu ama bir konuda daha bu model geri kaldı. Yeni serinin geride kaldığı alan ise ekran değerlendirmesi oldu.

iPhone 12 Pro Max Ekran Değerlendirmesinde İkinci Sırada

DxOMark kameralar dışında ekranları da test etmeye başlamıştı. Ekran testine alınan modeller ise genelde amiral gemisi modeller oluyor. İşte bu derecelendirme içerisine alınan Pro Max modeli, toplamda 6 başlık altında incelendi.

Birinci kısım okunabilirlik, sonra video, sonra hareket ve renk, en son ise yapı ve dokunabilirlik değerlendirmeleri yapıldı. Bu değerlendirmelerde telefon 88 puan almayı başardı.

Şimdi yukarıda bir değerlendirme yaptık ve iPhone modelinin başarısız olduğu algısı yaratacak ifadeler kullandık. 88 puanla telefon, OnePlus 8 Pro ile beraber ikinci sıraya düştü. Aslında bu kötü bir sonuç değil. En iyi ekranlı ikinci telefon demek oluyor. Fakat girişte telefonun geriye düştüğünü söylememizin nedeni şuydu ki Apple tanıtımda çok iddialı konuştu.

iPhone 12 Pro Max

En iyisini yaptık, ekranda en iyisi ifadelerinin geçtiğini düşünecek olursak bu serinin ikinci sıraya gerilemesi iPhone 12 Pro Max modelinin geri plana düştüğünü gösterir. Ekran konusunda OnePlus 8 Pro ile aynı değerde. Geri planda kaldı dememizin tek nedeni bu. Onun dışında genel olarak ekran gayet başarılı.

Listede birinci olan akıllı telefonun ise Samsung’un Galaxy Note 20 Ultra 5G modeli olduğunu görüyoruz. Bu model hem yenileme hızında hem de panel konusunda ufak bir fark ile önde. Diğer modelleri karşılaştırmaya gerek yok çünkü zaten Apple’ın şu an için ekran konusunda da en büyük silahı iPhone 12 Pro Max.

İLGİLİ HABER:  Apple Support Netleşmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?