iPhone 12 Pro Max DxOMark Listesindeki Yerini Kaybetti

0
156
iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max, bu yılın iOS tarafındaki en güçlü amiral gemisi. Değerlendirmeler gösteriyor ki telefon gerçek anlamda güçlü bir akıllı telefon serisi. Özellikle A14 işlemcinin sağladığı artılar göz önüne alındığı zaman, hakkını veren bir telefon var.

Buna rağmen yeni akıllı telefonun kamera puanları, rakip akıllı telefonların gerisinde kalmıştı. Burada bir yanlış anlaşılma olmaması adına detay verelim. Kamera gerçekten başarılı ama DxOMark değerlendirmesine göre en iyisi değil.

İşte bu konuda bir kötü haber daha geldi. iPhone kanadı için gelen kötü habere göre değerlendirme listesi güncellendi ve iPhone 12 Pro Max mevcut yerini de kaybetti.

İlginizi Çekebilir: Instagram, iMessage Sorunu için Güncelleme Alıyor

iPhone 12 Pro Max DxOMark Listesinde Kaçıncı Sıra?

DxOMark tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, Vivo X50 Pro Plus modeli 131 puana çıkarıldı. Ortalama puan açısından 131 puana ulaşan akıllı telefon, iPhone 12 Pro Max akıllı telefonunun üstüne çıkmış oldu. iPhone modeli ise 130 puanla hemen alta düştü ve zirve ile arası açılmış oldu.

Vivo modeli ise bu yeni değerlendirmenin sonucunda en iyi kameralı 5 akıllı telefonun içerisine yerleşmeyi başardı. Telefonun bu puanı almasını sağlayan ise fotoğraf performansı oldu.

Fotoğraf performansı 137 puan almış gibi gözüküyor. Video performansı konusunda ise 108 puan alındığı görülüyor. iPhone serisinin en eksik yanı olan Zoom kısmında ise Vivo akıllı telefonun 88 puan aldığı görülüyor.

iPhone 12 Pro Max

Yeniden değerlendirme sistemine göre alınan bu puanlar zirveyi ise etkilemiyor. Nedense her değerlendirmede Huawei akıllı telefonları ilk sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Güncellemeler sonrasında da yine listenin ilk sırasında Huawei Mate 40 Pro Plus akıllı telefonu var. Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonunun puanı ise 139 olarak açıklandı. Arada 8 puan gibi bir fark oluşmuş durumda ama bu fark çekim kalitesinde kullanıcılar tarafından çok fark edilmeyen bir fark.

İLGİLİ HABER:  2018 iPhone USB Portu Devrine Son Verebilir

Biraz daha profesyonel bir gözle bakılmadıkça farkları çok net anlayamıyorsunuz. Dilerseniz yazımızı bitirmeden önce sıra değişikliğine neden olan Vivo X50 Pro Plus modelinin kamera özelliklerini de aşağı ekleyelim.

  • 50 MP f/1.6 diyafram açıklığında geniş açılı ISOCELL GN1 kamerası
  • 13 MP f/2.5 portre çekim kamerası
  • 8 MP f/3.0 periskop kamerası
  • 8 MP f/2.2 geniş açı kamerası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?