iPhone 12 Pro Max AnTuTu Performans

0
3764
iPhone 12 Pro Max

Çok beklediğimiz Eylül’de dediğimiz Apple etkinliği düzenlendi. Ama etkinlik eksik kaldı çünkü iPhone 12 akıllı telefonları tanıtılmadı. Apple nedeni söylemedi ama tanıtımın olmamasının nedeninin pandemi olduğu düşünülüyor. Buna karşın telefonlar son sürat hazırlanmaya devam ediyor. Gelen ipuçları hazırlık aşamasında sona gelindiğinin kanıtı. Bu ipucuna göre iPhone 12 Pro Max akıllı telefonunun AnTuTu test sonuçları yayınlandı.

AnTuTu test sonuçları önemli çünkü genelde akıllı telefonlar için performans sıralamalarının sunulmasını sağlamakta. Sadece iPhone özelinde değil Android akıllı telefonlar için de bu derecelendirme oldukça önemli. Peki bu kadar önemli bir performans değerlendirmesinden iPhone 12 Pro Max nasıl sonuçlar aldı?

iPhone 12 Pro Max AnTuTu Sonuçları Nasıl?

Yapılan test önemli çünkü bu 5 nm teknolojisinden geçen A14 işlemcileri için ipucu verecek bir değerlendirme. Onun için sadece iPhone 12 Pro Max açısından olaya bakmak yanlış olur. Olaya bir de Apple A14 işlemci tarafından bakmak gerekiyor.

iPad Air 4 modelinin de test sonuçlarının ortaya çıkmasından sonra bu konuya ilişkin daha fazla bilgi verebilmek mümkün olacak. iPhone 12 Pro Max değerlendirmesine geçtiğimiz zaman ise telefonun 572.333 puan aldığını görmekteyiz. Bu toplam puan değeri.

Bunun dışında grafik işlemcisinin almış olduğu puan 222.071, sadece işlemci puanı 167.527 ve bellek testi değerlendirmesinde ise alınan puan 100.808 olarak gözüküyor.

iPhone 12 Pro Max

Bu değerlendirme pek beklenen bir sonuç vermedi çünkü iPhone 12 Pro Max değerlendirmesine göre işlemci, Snapdragon 865+ modelinin bir tık gerisinde kalmış gibi gözüküyor. Açıkçası Apple’ın 5 nm üretim teknolojisinden geçen modelinin bu denli bir puan aralığında olması ve biraz geride kalması inandırıcı gelmedi.

Öyle ki performans karşılaştırmasını yapıp, iPhone 11 Pro Max’in değerine baktığımız zaman, iPhone 12 Pro Max modelinde çok bir değişiklik göremiyoruz. 524.436 puan olarak değerlendirilen bir önceki akıllı telefon serisinin, çok büyük bir fark getirmediği de anlaşılmakta.

İLGİLİ HABER:  Pokemon Go Almanya için iOS'da yayınlandı

Bize çok inandırıcı gelmeyen değerler hakkında kesin yorumlar için biraz daha bekleyeceğiz. Telefon çıktıktan sonra yapılacak AnTuTu derecelendirmesini görmek gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?