İPhone 12 Pro için Bir Görsel Daha Geldi

0
529

Eylül ayı içerisinde tüm özelliklerini göreceğimiz iPhone 12 serisi akıllı telefonlar için bu dönemlerde çok daha fazla bilgi akışı sağlanmaya başladı. Telefonun teknik özelliklerinin neler olacağından tasarımının nasıl olacağına kadar birçok bilgi paylaşımının yapıldığını gördük. Ardı ardına yapılan paylaşımlara sürekli yenileri ekleniyor. Yeni modeller için bilgi veren son adres ise Bloomberg oldu.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilerin yanında İPhone 12 Pro modeli için yeni bir görsel de sızdırıldı. Yeni görsellerle beraber Bloomberg tarafından paylaşılan bilgiler örtüşünce söz konusu akıllı telefonların bu özelliklerle geleceği de biraz daha ağır basmaya başladı.

İPhone 12 Pro İle Çentik Alanı Değişecek

Buna göre yeni seri akıllı telefonların ilk olarak çentik alanında değişiklik söz konusu olacak. Yeni modellerin çentik alanının eski serilerden farklı olarak daha dar olduğunu göreceğiz. Çok daha ince bir çentik alanının kullanılması, gelecekte bu alanın kalkacağının da göstergesi.

Zaten paylaşılan bilgilerde de bu alanın bir sonraki akıllı telefonlarda azalarak devam edeceği ve sonunda çentik alanının kaldırılacağı yönünde. Kasa tasarımı olarak ise 2020 iPad Pro modelinde gördüğümüz bir yapıya yer verilecek.

Çerçeve tipini belirtmek istersek iPhone 4 ile iPhone 5 modelleri arasında bir çerçeve yapısının sunulduğunu söyleyebiliriz. Daha köşeli bir tasarım kullanılacak ve telefonun kenarları daha keskin hatlarla öne çıkacak.

İPhone 12 Pro

Bunun dışında arka kısımda ise yine kare kamera alanı kullanılacak. Burada herhangi bir değişiklik yok. İPhone 12 Pro serisinde de yine kare şeklinde bir kamera alanı olacak ancak bu kez kare şeklinde kamera alanının içerisinde 4 kameranın kullanıldığını göreceğiz.

Aslında İPhone 11 modellerinde bu kamera alanı eleştirilmiş ve Apple’ın bu alanı değiştireceği düşünülmüştü. Fakat paylaşılan görsellere göre İPhone 12 Pro modelinde aynı kamera alanı kalacak sadece bu alan içerisinde bir de LIDAR tarayıcı olduğunu görmek mümkün olacak. İPhone 12 Pro ve İPhone 12 Pro Max modelleri için aynı durumun geçerli olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple, 10 Nisan'da Apple Watch için Sadece ABD'de 1 Milyon Ön Sipariş Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?