iPhone 12 bilgileri geldikçe size aktarmaya devam ediyoruz. Şu an için gündemde olan bir telefon değilmiş olarak değerlendirilebilir ama söz konusu iPhone.

Çıkış zamanına uzun bir süre olması, bu şekilde bazı değerlendirilmelerin yapılmasına neden oluyor. Bu bizi durduruyor mu hayır. Bizi durdurmadığı gibi Apple kaynaklarını da durdurmuyor. Yeni bilgiler iPhone 12 Pro modelinden.

iPhone 12 Pro Ekranı Rakipleri Geride Bırakacak

Sağlamlık testleri ve Apple konusunda paylaşımlarıyla yakından bildiğimiz EverythingApplePro YouTube kanalının edindiği bilgilere göre iPhone 12 Pro ekranı yenilenecek. 6.7 inçlik, iPhone için dev bir ekran gelecek.

Bu ekran telefonun tüm yapısını değiştirecek. Daha fazla kullanım alanı, daha küçük çentik ve daha ince çerçeveler olacağını zaten söylemiştik. Bu kez gelen bilgi iPhone 12 Pro ekranında yenileme hızı ile alakalı.

iPhone 12 Pro

Verilen bilgiye göre telefonun ekranında 120 Hz yenileme hızı olacak. OLED ekranın tek artısı 120 Hz yenileme hızı olmayacak elbette. Bu zaten son birkaç üst seviye modelde gördüğümüz değer. iPhone 12 Pro için de sürpriz bir değer değil.

Asıl sürpriz ekran teknolojisinde. OLED panelde ProMotion ekran bulunacağı söyleniyor. Hatırlayanlar olacaktır.

Biz böyle bir haber yayınlamıştık. Telefonun ilk raporlarında iPad Pro modellerinde yer alan ProMotion ekran teknolojisinin iPhone 12 akıllı telefonlarında da kullanılacağını söylemiştik.

Bu kez iddialar daha da derinleşmiş oldu. 120 Hz yenileme hızı maksimum değer olacak. Telefon daha iyi bir görüntü deneyimi sunmak ve daha iyi bir pil tüketim değeri elde etmesi açısından 60 Hz ile 120 Hz arasında değişen değerleri kullanacak.

Bir oyun, yüksek kare hızları bulunan bir film açtığınız zaman, ekran bunu anlayacak ve otomatik olarak yenileme hızının yükselmesini sağlayacak. Aktif bir şekilde ekran yenileme hızı sayesinde, pil tüketiminin de çok daha iyi olacağı düşünülüyor.

Biraz daha ileri gidelim. Apple’ın yeni ekranlar için Samsung ve LG ile görüşmeleri devam ediyor. Görüşmeler sonuç verirse, çok iddialı bir OLED ekran gelecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?