iPhone 12 Mini Yeni Bir İşlemci ile Gelecek

0
1284
iPhone 12 Mini

iPhone akıllı telefonların yeni modelleri iPhone 12 serisine ilişkin farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Farklı bilgiler diyoruz çünkü bu sefer Apple’ın planları başka gibi gözüküyor.

Beklenti markanın 4 yeni iPhone tanıtacağı yönünde ve artık bu bilgi beklentileri bile aşmış durumda. 4 yeni iPhone tanıtılacak bu bilgi başlı başına bir farklılık olacak ama yeni telefonlar için gelen başka iddialar dar var.

Mesela isimlendirmenin değişeceği. Daha önce Apple’ın kullanmadığı “Mini” ifadesini kullanacağı söyleniyor. En temel, 5.4 inç ekranlı modelin iPhone 12 Mini olarak isimlendirileceği iddiası var. İsimlendirme iddiasını bir kenara bırakın, bu telefonda hiç beklemediğimiz bir sistemin kullanılacağı da söylenmekte.

iPhone 12 Mini ile İşlemci Değişiyor

En başta işlemci modelinde değişiklik olacağı iddiası geldi. Biz 4 akıllı telefonda da A14 işlemcisinin kullanılacağını düşünüyorduk ama görünen o ki B14 adı verilen farklı bir işlemciye geçilecek.

iPhone 12 Mini içerisinde yer alacak B14 işlemcisi yine 5 nm üretim sürecinden geçen bir işlemci olacak. Kesin bilgi değil ama yeni işlemcinin A14 serisinden performans olarak daha düşük olacağı ama güç tasarrufu konusunda daha iyi olacağı söyleniyor.

iPhone 12 Mini içerisinde yer alan işlemcinin B14 gibi bir seri olacak olması, Apple açısından da ilklere imza atılması demek oluyor. Marka ilk defa güç tasarrufuna önem veren ve daha düşük performanslı bir işlemciyi kullanmış olacak.

iPhone 12 Mini

Genelde yeni modellerde en güçlü işlemciler kullanılır. Bu şekilde serinin hiç bozulmaması ve performans konusunda dengenin de sağlanması amaç edinir. Farklı bir tercih üzerinde durulması bu yönden önemli.

B14 isimli yeni işlemcinin A12 serisi ile kullanılmasının yanında iPhone SE Plus modelleriyle de kullanılması söz konusu olabilir. Artık daha uygun fiyatlı olacağı söylenen akıllı telefonların tamamında B serisine geçilmesi sürpriz olmaz. Tamamını tanıtımla öğreneceğiz ama bu bilgiler bile heyecan yaratmaya yeter de artar durumda.

İLGİLİ HABER:  Prefabrik ev üreticisi WeberHaus Apple HomeKit ile anlaşma yolunda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?