iPhone 12 Mini için Yolun Sonu Geliyor! Üretim Durabilir

1
695
iPhone 12 Mini

iPhone 12 Mini, Apple’ın sürpriz modellerinden biri oldu. Temel model zaten bekleniyordu. Temel modelin yanında Pro serilerinin de gelmesini bekliyorduk ama mini modeli dediğimiz gibi sürpriz oldu. Hem serinin en uygun fiyatlı akıllı telefonu hem de serinin en küçük telefonu olan mini ise bir türlü isteneni vermedi.

Bir yandan iPhone 11 serisinin satışlarının devam ediyor olması bir yandan da Pro ve temel modelin daha çok tercih ediliyor olması satışları bir hayli düşürdü. Tüm bunlardan sonra sürpriz model hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Öyle ki telefonun çok kısa bir süre sonra rafa kaldırılması gündemde.

İlginizi Çekebilir: Apple Yenilenmiş iPhone 11 Satışlarına Başladı

iPhone 12 Mini Üretimi Duracak mı?

Yeni iddialara göre söz konusu akıllı telefon için üretimin durdurulması kararı verilecek. Şu ana kadar satılan tüm iPhone 12 modelleri içerisinde %6 gibi çok düşük bir paya sahip olan mini modelinin, satılmaması bu durumun ana nedeni.

Yani telefon satılmıyor ve Apple satılmayan bir modelin devam etmesine çok sıcak bakmıyor. Zaten tedarik zincirinden elde edilen bilgilere göre söz konusu akıllı telefonların üretimi 2 milyon kadar azaltıldı.

iPhone 12 Mini

Fakat bu hamlenin ardından bir hamle daha gelecek. Bu sefer tamamen telefonun üretimi duracak. Yılın ilk çeyreği için üretimin tamamen durması bekleniyor. Böylece Apple’ın en erken üretimi duran iPhone modeli iPhone 12 Mini olmuş olacak.

Tabii ki şu an resmi bir bilgi olmadığına dikkat çekelim. Apple bu konuda bir açıklama yaptığında konu netliğe bağlanacak. Ayrıca bu karar iPhone 13 akıllı telefonlarını da etkileyecek. iPhone 13 serisinde mini modellerini görmemiz çok mümkün olmayacak gibi duruyor. Karar nasıl ilerleyecek ve sonuçları neler olacak göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  2018 MacBook Pro Klavyeleri Toza Karşı Ne Kadar Dayanıklı?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?