iPhone 12 İlk Konsept Videosu Geldi

0
368
iPhone 12

Bu sene tanıtıma çıkan iPhone akıllı telefonları tasarım kısmında beklenen değişiklikleri sunmadı. iPhone 11 akıllı telefonlarında genel olarak bir tasarım değişikliği sunulmamış olsa da arka kamera kısmında farklı bir tasarım karşımıza çıktı. Yeni bir kamera yerleşiminin kullanıldığı akıllı telefonların ekran kısmında beklenen değişiklikleri ise görmedik.

Bununla beraber söz konusu akıllı telefonların yeni serisinde de beklenen değişikliklerin sunulacağı ortaya çıktı. İlk olarak ünlü analist Kuo tarafından yapılan açıklamalarda iPhone 12 telefonlarında tasarımın değişeceği ortaya çıkmıştı. Hemen sonrasında bazı tedarikçi raporlarında yeni akıllı telefonların çentiksiz ekranla geleceği görülmüştü. Şimdi ise söz konusu akıllı telefonlar için hazırlanan yeni bir konsept videosu yayınlandı.

iPhone 12 Konsept Videosu

Yeni akılı telefonlar için paylaşılan konsept videosunda dikkat çeken ilk detay ekran tasarımı. Bu modelin ekran tasarımı kısmında çentikli ekranlara göre çok daha farklı bir yapı sunulacağı görülüyor. Çentikli ekran tasarımı yerine tamamen çerçevesiz akıllı telefonlara yakın bir tasarım kullanılacağı görülüyor.

Beklendiği gibi çok dar bir üst çerçeve alanının içerisinde kameraların ve sensörlerin kullanılacağı görülüyor. Bu alanın dışında telefonların oldukça dar bir çerçeve alanının bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Yeni akıllı telefonların genel olarak ekran tasarımı bu şekilde olacak ancak asıl farklı olan kısmı kameraları olacak. Telefonların arka kısımda 3 kamera yerine oldukça geniş tek bir kamera kullandığını göreceğiz. Oldukça geniş olan bu tek kameranın yeteneklerinin çok daha fazla olması üzerinde durulmuş.

Bunun dışında kameraların hemen altında bir de ToF sensörüne yer verilmiş durumda. Kısacası tasarım birkaç farklı açıdan yenilenmiş gibi gözüküyor. Aslında telefonların önemli farklarından birisi de 3,5 mm kulaklık jaklarını geri döndürüyor olması. En azından hazırlanan konsept videosunda bu noktaya yoğunlaşıldığını görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Tercih Edebileceğiniz En iyi iPhone 11 Kılıfları

Yeni bir akıllı telefon tasarımıyla beraber geleceği net bir şekilde ortaya çıkan akıllı telefonların, genel malzeme kalitesinde nasıl bir seri olacağı da yine merak edilen başka bir detay. Apple’ın beklendiği gibi bu yönde bir tasarım sunup sunmayacağı ise tam bir soru işareti. Bakalım iPhone 12 serisi gerçekten bu şekilde bir tasarım mı sunacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?