iPhone 12 ile Touch ID Geri Dönüyor

0
506
iPhone 12 ile Touch ID

iPhone akıllı telefonlarında çentik alanı kullanılmaya başladığından beridir, Touch ID sensörü geri plana atıldı ve bu sensörün kullanımına son verildi. Yeni akıllı telefon modellerinde sadece yüz tanıma sisteminin geldiği ve Touch ID sisteminin kullanımdan kalktığını gördük. Fakat bu konuda Apple’ın geriye dönük planları olduğu düşünülüyor.

Qualcomm tarafın yapılan son etkinlik sonrasında, iPhone akıllı telefonlarda Touch ID umutları yeniden yeşerdi. Bu kez iPhone 12 akıllı telefonlarında yeni sisteme geçiş yapılacağı ve iPhone 12 akıllı telefonlarında parmak izi sensörlerinin kullanılmaya devam edeceği söyleniyor.

iPhone 3D Sonix Max Teknolojisine Sahip Olacak

Modemler konusunda yeniden anlaşmaya vardığı açıklanan Qualcomm ile Apple’ın şimdi parmak izi teknolojisinde ortaklık kuracağı belirtiliyor. Qualcomm tarafından tanıtılan 3D Sonic Max isimli teknolojiye sahip olacağı iddia edilen yeni iPhone modellerinin bu sayede Touch ID sunabileceği bilgisi var.

Ekran altından parmak izi okuyucu teknolojisi olarak gösterebileceğimiz yeni teknoloji, çok daha doğru bir şekilde parmak izi tespiti sunulmasını sağlayacak. Parmak izi okuyucu alanının da genişletileceği yeni teknolojinin, 1 milyonda 1 oranında güvenli sonuç vereceği açıklandı. Mevcut cihazlarda 50 binde 1 gibi bir oran söz konusu.

iPhone-12-ile-Touch ID

Mevcut teknolojilere göre çok daha başarılı bir şekilde parmak izi okuması yapacak olan akıllı telefonların Face ID teknolojisini ise geri planda bırakmadığını göreceğiz. iPhone 12 akıllı telefonlarında bu teknolojiyle beraber parmak izi sensörleri geri dönerken bir yandan ise Face ID teknolojisi de kullanılmaya devam edecek. Kullanıcılar kendi isteklerine bağlı olarak yüz tanıma sistemini ve parmak izi okuma sistemlerini kullanmaları sağlanacak.

Her ne kadar Touch ID özelliğinin geri dönmesi söz konusu olsa da donanımsal olarak teknolojinin geri dönmesi söz konusu olmayacak. Yani eski sistem parmak izi sensörlerini yine göremeyeceğiz. iPhone 12 tanıtıldığı zaman yeni sistemin ne kadar başarılı olduğunu göreceğiz. Burada tasarım değişiklikleri de önemli olacak. Parmak izi sensörlerinde yapılan değişimin tasarıma nasıl yansıyacağı da önemli.

İLGİLİ HABER:  Yeni iMac için Renkler Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?