iPhone 12 maketlerinin hazırlandığını ve maketlerin gerçek boyutları yansıttığını sizlerle paylaşmıştık. MacRumors tarafından maketler üzerinden yapılan incelemenin videosuna da yer verdiğimiz paylaşımdan sonra şimdi ise iPhone 12 ile eski iPhone modellerinin boyutlarının karşılaştırması ortaya çıktı.

Karşılaştırması önemli olacak çünkü yeni iPhone serisinde bu zamana kadar kullanılmayan boyutlara yer verilecek. 4 farklı telefon geleceği ve bu telefonların toplamda 3 farklı boyutta olacağı biliniyor. Peki, telefonlar için değişiklik nasıl olacak?

Bakın: Düz Kenarlı iPhone 12 ailesi Görüntülendi

iPhone 12 Kaç Farklı Şekilde Gelecek?

Eski iPhone modelleri ile yeni iPhone maketlerinin karşılaştırıldığı görsellere geçeceğiz ama önce iPhone 12 modellerinde gelmesi beklenen şu yeni kasa boyutu seçeneklerine bakalım. Başta söylediğimiz gibi 4 model 3 farklı boyut olacak. Boyutlar:

  • 6.7 inç
  • 6.1 inç (2 model)
  • 5.4 inç

şeklinde olacak. Karşılaştırmaya göre 6.1 inç iPhone modelleri, en boy konusunda fark sunmayacağı için iPhone 11 ile birebir aynı ölçülerde olacak. Tabii ki kasa tipi değişecek.

Bu model standart olacak ama 5.4 inç ve 6.7 inç serileri için boyut farkı ortaya çıkacak. Karşılaştırmaya göre en büyük değişim 5.4 inç modelde. iPhone SE 2020 akıllı telefonunda daha küçük bir ekran olmasına karşın kasa, 5.4 inç iPhone 12 akıllı telefonundan daha büyük olacak.

iPhone 12

5.4 inç iPhone 12, 1.nesil iPhone SE akıllı telefonlarından bir tık büyük olacak ama dediğimiz gibi 2.nesil iPhone SE telefonundan küçük olacak. Bunu sağlayacak olan ise çerçevesiz ekranlar. iPhone SE modellerinde bulunan çerçeveler, yeni telefonda olmayacak. Yine çentik göreceğiz. Sonunda çentikli ekranın bir artısını görmüş olacağız orası da ayrı bir nokta. 🙂

Son telefon ise 6.7 inç iPhone 12. Tanıtılan en büyük ekranlı iPhone unvanını iPhone 11 Pro Max serisinden alacak olan yeni telefon, kasa boyutu konusunda da çok ufak bir farkla iPhone 11 Pro Max telefonunun önünde.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – İşte Değişiklikler

Boyut karşılaştırmasını görselde de görebilirsiniz. Bakalım bu karşılaştırma ne kadar doğru olacak? Her zamanki gibi Eylül ya da Ekim’de düzenlenecek tanıtımı bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?