iPhone 12 serisi için yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. iPhone 11’in hemen sonrasında çalışmaları başlayan yeni akıllı telefonların, ilk netlik kazanan kısmı ise tasarımı olacak. Öyle ki telefonların tasarımlarına ilişkin yeni bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu zaman kadar paylaşılan ilk bilgilerde iPhone 12 akıllı telefonlarının çentik alanına son vereceği üzerinde durulmuştu. Çentik alanının son bulacağı ve tam ekran tasarımının kullanılacağı, tasarım konusunda önemli bir değişikliği işaret ediyordu.

Fakat son gelen bilgiler bu durumun değiştiğini gösteriyor. Son gelen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonları çentik alanı kullanılmaya devam edecek.

iPhone 12 Tasarımıyla Fark Yaratabilir

Çentik alanı kullanılmaya devam edecek ancak çentik bölümünün çok daha küçük kullanıldığını göreceğiz. Sağdan ve soldan daha kavisli çerçevelerin kullanıldığı bir çentik alanı öne çıkacak. Bunun dışında geniş ekran yapısının kullanıma devam ettiğini göreceğiz.

Ayrıca iPhone 12 modelinin genel olarak kavisli kenarları bıraktığını görmek olacak. Biraz daha iPhone 4 modeline benzer bir yapı ve köşeli tasarım öne çıkacak. Ekran kısmında beklentiler bu şekilde. Ekran bölümünde ortaya çıkan bu detayların kamera kısmında da kendisini gösterdiğini göreceğiz. Arka kısımda da 3 kamera yerine 4 kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak.

Kameraların yine kare alanının içerisinde kullanıldığını görmek mümkün olacak. Tüm arka kameraların kesişim noktasında ise LED ışığın yer aldığını göreceğiz. Hem kamera alanı hem de flaş ışığı için tek değişiklik 4 arka kameranın kullanılması olacak.

Bunun dışında Apple’ın logosu da yine aşağı taşınmış gibi gözüküyor. Hem kamera sisteminde daha iddialı bir yapı hem de genel tasarımda beklenen tasarım değişikliklerinin sunulacağını gösteren konsept tasarımının ne kadar gerçeği yansıtacağı ise merak konusu.

Öyle ki telefonların tanıtılmasına neredeyse 1 sene gibi bir zaman var. Bu zamana kadar tasarım kısmında daha çok değişiklik olabilir. Aynı durum teknik özellikler için de geçerli. Haliyle ortaya çıkan detayların kesin olduğunu söylemek yanlış olur.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?