iPhone 12 için İlk Görsel Ortaya Çıktı

0
676
iPhone 12

iPhone X akıllı telefonlarından bu yana, sürekli olarak çentikli ekran tasarımı kullanmaya başlayan Apple, iPhone 11 akıllı telefonlarında da çentikli ekran tasarımından vazgeçmedi. Fakat Apple’ın rakipleri çentikli ekran tasarımını geri planda bırakmaya başladı. Ekrana gömülü kamera, açılır kapanır kamera sistemi gibi artılar sunan birçok telefon var. Ekran alanı çok daha geniş olan bu telefonlara iPhone 12 modelinin de eklenmesi bekleniyor.

Yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinde Apple’ın söz konusu çentik alanına son vererek modaya uyacağı iddia ediliyor. İddianın kaynağı bu alanda paylaşımlarıyla öne çıkan Benya Geskin. Ünlü isim tarafından paylaşılan yeni görseller, iPhone 12 tasarımı için beklentileri ortaya koymuş durumda.

iPhone 12 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarımı için paylaşılan görsellere baktığımız zaman, çentik ekranının tamamen kaldırıldığını görüyoruz. Üst kısımda çentik alanı bulunmayacak. Bunun yerine üst çerçeve bölümüne gömülü sistem sunulduğunu görmek mümkün olacak.

Yani çentik alan, çok dar olarak kullanılacak olan üst çerçeve içerisine taşınmış olacak. Çerçeve alanının içerisinde 8 adet donanıma yer verildiğini göreceğiz. Bu donamımlar içerisinde; Nokta projektörü, kızılötesi ışık kaynağı, kızılötesi kamera, mikrofon, ortam ışığı sensörü, Face ID kamera sistemi ve hoparlör bulunacak.

iPhone 12

Yeni akıllı telefonların ekran kısmında sunulacak olan tasarımın, çok daha etkileyici göründüğünü söylemek gerekiyor. Ekran kısmında bu şekilde bir değişikliğin sunulması, boyutunda değişmesini sağlayacak. Yine Benya Geskin tarafından yapılan açıklamaya göre, ekranın boyutu 6.7 inç olacak.

Yine OLED ekranların kullanılması beklenen yeni akıllı telefonların, çözünürlük değeri kısmında nasıl bir değere sahip olacağı ise belli değil. Açıkçası iPhone 11 modelleri yeni tanıtıldı bu yüzden iPhone 12 için tüm teknik özellikleri tahmin etmek için erken.

iPhone 12

Yine de genel olarak iPhone 11 akıllı telefonlarından memnun olmayan bir kullanıcı kitlesi var gibi gözüküyor. Öyle ki çok kısa bir süre içerisinde iPhone 12 iddiaları gündeme gelmeye başladı. Henüz telefonların satışları bile tam olarak başlamışken.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Studio Yayınlandı – Nedir ve Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?