iPhone 12 akıllı telefonları için iddialar gelmeye devam ediyor. Ardı ardına bilgileri paylaşılan yeni akıllı telefonlar için konsept çalışmaları da gelmeye başladı. Daha önce bazı konsept videoları yayınlanan yeni akıllı telefonlar için bu kez çok daha iddialı bir konsept videosu yayınlandı. Ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre hazırlanan yeni konsept çalışması telefonlar için beklenen tasarımı da ortaya koymuş gibi gözüküyor.

iPhone 12 Tasarımı Nasıl Değişecek?

Paylaşılan yeni konsept videosunda iPhone 12 akıllı telefonlarının çerçeve kısmında dikkat çekici bir seri olacağı görülüyor. iPhone 11 ve iPhone Xs modellerinden farklı olarak bu serinin çerçeveleri kısmında düz bir yapı kullanılacak.

iPhone 5s modellerinde de kullanılan düz yapının bu seriye de dahil edildiğini göreceğiz. Yuvarlak kenarlar yerine tamamen düz kenarların kullanıldığı ve çerçeve kısmında eski tip iPhone modellerini yansıtan bir telefon geldiğini görüyoruz.

Ekran kısmında baktığımız zaman ise yine bir değişiklik görmüyoruz. Tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon olarak gelecek yeni modellerin çentik alanına sahip olduğunu görmek mümkün olacak. Yüz tanıma sistemi yine çentik alanı içerisinde yer alacak.

Bunun dışında telefonun arka kısımda kamera alanının da yine kare şeklinde bir kamera alanı olarak gelmesi bekleniyor. Ana akıllı telefonda 3 kameranın dışında bir de ToF sensörü bulunacak. Bunun dışında iPhone 12 Pro Max modelinde ise arka kısımda 4 kamera bulunacağı ve bir de ToF sensörünün sunulacağı görülüyor.

Kamera kısmında önemli bir değişiklik yapılmadığını da söylemek gerekiyor. Ayrıca arka kısımda logo yerleşimi yine değişmemiş gibi gözüküyor. Logo yine diğer modellerde olduğu gibi biraz daha aşağıda duruyor. Daha köşeli bir akıllı telefon tasarımının sunulduğu görülmekte.

Telefon bu tasarımla gelecek mi bilinmez ama iPhone 12 akıllı telefonları için bu şekilde bir tasarıma yer verilecek olursa, Apple özlenen eski tasarımına geri dönmüş olacak. Yeni akıllı telefonların bu tasarımla gelip gelmeyeceği zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  Nintendo Switch Kırıldı iddiaları Gerçek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?