iPhone 12 ile ilgili her duyduğumuz haber gerçek değil. Apple çok gözde bir marka ve telefonları Apple’dan bile daha popüler. Böyle bir telefon için haberlerin çıkmasını engelleyemezsiniz. Her habere itibar etmiyoruz ama birkaç gündür, çok sağlam kaynaklardan yeni telefonlar için üzücü açıklamalar geliyor.

Açıklamaları yapan analistin Ming Chi Kuo olduğunu söylemem yeterli olacaktır. Sızıntıları takip eden herkes Apple’ın ünlü analistinin tahminlerini %90 oranında tutturduğunu bilir. Haliyle bu kaynaktan gelen bilgiler önemli. Ama son bilgiler şimdiden tepkiye neden olmaya başladı.

Bakın: iPhone 12 Şarj Cihazı Gözüktü

iPhone 12 Kutusundan Şarj Cihazı Çıkmayacak

Önce yeni telefonların kutusundan kulaklık çıkmayacağı iddia edilmişti. EarPods kulaklıkların artık döneminin geçtiği ve kutudan kulaklık çıkmamasının doğal olacağı görüşü hakim oldu. Belki en üst seviye model için Apple sürpriz yapar ve kutu içerisine AirPods ekler derken, daha kötü ve anlamsız bir iddia geldi.

Anlamsız demek belki çok sert oldu ama iddiaya göre iPhone 12 kutusundan şarj cihazı çıkmayacak. Şarj cihazı ana bileşen değil mi? Apple’a göre de öyle ama kutudan şarj cihazının çıkmayacağı yönünde bilgiler var.

Bunun yerine sadece kutu içerisinde şarj kablosuz olacağı söyleniyor. Birçoğumuza göre bu çok saçma bir tercih olur. Kutudan şarj cihazı çıkmaması demek, kullanıcıların yeniden şarj cihazı alması demek.

Belki iPhone 11 ya da daha eski bir iPhone kullanıcısıysanız ve şarj cihazınız varsa çok büyük bir sorun değil ama yeni cihaz alan kullanıcılardan biriyseniz, dışarıdan şarj cihazı almanız gerekebilir. 18W şarj cihazı aldığınızı düşünelim.

iPhone 12

18W şarj cihazı için 229 TL fiyat var. Az değil. Diyelim almışken 30W cihazı almalıyım düşüncesine girdiniz. O zaman 379 TL ödemeniz lazım ve bunlar şu an geçerli olan fiyatlar. Yükselme olabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Önemli Bilgilendirmesi Dikkatleri Topladı

Yeni telefonlarla yeni şarj cihazları gelebilir ve daha birçok ihtimal. Apple’ın neden kutudan şarj cihazını çıkarma gibi bir fikri olduğunu da söylemeden geçmeyelim. İyimser yorumlara göre bunun nedeni plastik kullanımının azaltılmasını sağlamak.

Daha acımasız olan yorumlara baktığımızda ise Apple’ın kendi maliyetini düşürmek ve telefonu biraz daha ucuza satmak için böyle bir karar aldığı görüşü var. Hangisi gerçek ya da iddialar gerçek olacak mı? Gecikme olmazsa Eylül ayını bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?