iPhone 12 akıllı telefonunun şu sıralar üretimde olması gerekiyor. Telefonun Eylül ayında tanıtılması adına parçalarının çoktan tedarik edilmiş olması gerekiyor. Parçaların birleşmesi, seri üretim zincirinin kurulması için Apple biraz daha erken harekete geçiyor.

Bu sürecin başlamış olması ve seri üretim için hazırlıklara geçilmesi, sızıntıları yoğunlaştırıyor. Çünkü artık işler kağıt üzerinde kalmıyor ve somut adımlara geçiliyor. Bu süreçte özellikle tedarikçilerden çok fazla sızıntı geliyor. Yine yeni bir sızıntı daha geldi ve iPhone 12 akıllı telefonlarının ekranları paylaşıldı.

iPhone 12 Ekran Tasarımı Nasıl?

Bu sefer bir panel ya da bir kılıf sızdırılması durumuyla karşı karşıya değiliz. Bu sefer üretim için gönderilen parçaların doğrudan görselinin paylaşılması söz konusu. Ekranın en son halini ortaya çıkaran görseller, tasarım hakkında da çok fazla bilgi veriyor.

Görsele göre temel model 5.4 inç ekran boyutunda olacak. Zaten bu zamana kadar gelen belgelerin tamamında 5.4 inç ekran kullanılacağı doğrulanmıştı. Ekran paneli görseli boyutun gerçek olduğunu gösteriyor.

Ekranın çerçevesi ise tamamen düz. Şu an satışta olan modellerle yan yana getirdiğiniz zaman daha iyi anlıyorsunuz ki Apple kasa tipini değiştirmiş durumda. Çerçeve tamamen düz olduğu için ekrana doğru bir tık daha çerçeve alanı eklenmiş gibi gözüküyor.

Düz kasa ile gelecek telefonda ekran için LCD tercihi yapılacağı iddiası vardı ama bu da değişti. Sızdırılan panelin OLED olduğu anlaşılıyor. OLED ekran, çerçeve yapısı derken önemli bir detay daha var.

iPhone 12

Bu önemli detay çentik alanı detayı. Telefonda çentik alanının kullanılacağı zaten biliniyor ve burada da Face ID olacağı söyleniyordu ama çentik alanının küçültüleceği konusunda iddialar vardı.

Görüntülerden anladığımız şu ki çentik alanınında bir küçülme olmamış. Hatta çerçeve düz kullanıldığı için çentik alanı biraz daha öne çıkmış ve sanki daha geniş duruyor. Bununla ilgili hazırlanmış bazı konsept çalışmaları var. O konsept çalışmalarını da paylaşacağız ama görünen o ki tasarım için önemli değişiklikler yok. Çentik alanı aynen devam ve o ekran yapısı aynen devam edecek.

iPhone 12

Değişen bölüm kasa yapısı olacak. Kasa yapısı konuşulduğu gibi düz çerçeveli hale geçiyor. Bakalım yeni iPhone modelleri düz çerçevelere dönerek ne kadar başarılı olacak? iPhone 12 şimdiden övgü almaya başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?