iPhone 12 Ekran Teknoloji Konusunda Yeni Bilgiler Var

0
58
iPhone 12 Ekran

Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı ekranlar uzun bir süre önce değişti. Aslında marka çok uzun bir süre boyunca LCD ekran paneli kullanmayı tercih etti. LCD ekran panellerinin kullanılmasına karşın Apple’ın Retina ekran gibi artılarıyla beraber OLED ekranlı modellerle yarış yapılabildi. Bir süre sonra Apple’ın bu ısrarından vazgeçtiğini ve sonunda OLED ekranlara geçtiğini gördük.

Yine Apple’ın teknolojileriyle desteklenen OLED ekranların kullanılmasıyla beraber genel görüntü kalitesinde de oldukça iyi bir çözüm elde edilmiş oldu. Son modellerin neredeyse tamamı OLED ekranlı olarak gelse de firmanın bu konuda rakipleri oldukça iddialı. Son olarak Galaxy S20 akıllı telefonlarında kullanılan ekranları gördük ve genel olarak çok daha başarılı bir seri karşımıza çıktı.

iPhone 12 Ekranı Belli Oldu

Apple’ın rakibinin kullandığı ekranların önüne geçmek adına önemli bir hamle yapacağı ve ekran teknolojisini yenileyeceği iddia edildi. Bu noktada son olarak iPad serisinde kullanılan ekranların kullanılacağı ortaya çıktı.

iPhone 12 Ekran

iPad Pro modelinde kullandığımız ekran teknolojisinin iPhone 12 akıllı telefonlarında da geçerli olduğunu göreceğiz. Yenileme hızı ile dikkat çeken ve akıllı kalemlerle tam uyum sağlayan ProMotion ekran teknolojisinin iPhone 12 akıllı telefonlarında da kullanılması bekleniyor.

Bu ekranların dışında markanın ekran tedarik konusunda ise yine Samsung ile çalışacağı bilgisi var. Tabii ki bilgiler kesinlik kazanmış olan bilgiler değil. Henüz iPhone 12 telefonlarında yer alacak olan ekranların yenileme hızını da bilemiyoruz.

İLGİLİ HABER:  AirPods 2 Tanıtımı Yapıldı – Özellikleri ve Fiyatı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?