iPhone 12 Ekran Detayları Belli Oldu

0
701
iPhone 12

Akıllı telefon ekranları için OLED panellere geçtiğinden beri, en iddialı ekran teknolojisine yer veren markalardan biri olan Apple, bu unvanını iPhone 11 Pro modellerinde de korumuştu. Hem renk desteği hem de Retina ekran gibi özel teknolojilerle öne çıkan markanın ekran konusunda bu popülerliği iPhone 12 akıllı telefonlarında da devam ettirmesi bekleniyor.

Daha önce iPhone 12 Pro ve Max modellerinde Y-OCTA ekran kullanılacağı iddia edilmişti. Paylaştığımız haberlerimizde bu konuda bilgi vermiştik. Şimdi ise yeni akıllı telefon modellerinin ekran boyutları için yeni iddialar ortaya çıktı. Serinin boyut kısmında da bu kez farklı bir yapı sunduğunu görmek mümkün olacak.

iPhone 12

iPhone 12 Ekran Boyutları Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların ekran boyutları kısmında bu kez en küçük seri ana model olacak. iPhone 12 akıllı telefonların ekran boyutu 5.4 inç olacak. iPhone 11 akıllı telefon modeliyle karşılaştırılacak olursa, daha düşük bir ekran boyutunun tercih edilmesi dikkat çekici olacak. Muhtemelen bu kez çentik alanı olmadığını göreceğiz. Çentik alanı yer almadığı için, ekran kullanım alanının biraz daha geniş olduğunu göreceğiz.

iPhone 12 Pro modeline baktığımız zaman ise yeni akıllı telefonların 6.1 inçlik bir panel sunduğunu görmek mümkün olacak. 6.1 inç ekran boyutu, mevcut seriler için de kullanılan ekran boyutlarından bir tanesi.

iPhone 12

Son model olacak olan iPhone 12 Pro Max modelinde ise ekran boyutu kısmında önemli bir değişiklik olacak. Bu modelde 6.7 inç ekran sunulacak. Şimdiye kadar sunulmuş olan iPhone modelleri çerisinde en geniş kasa boyutunun kullanılacağı akıllı telefon olarak gelmesi beklenen iPhone 12 Pro Max modelinin tamamen çerçevesiz olduğunu da görmek mümkün olabilir. Bu yönde bir seçim yapılmasıyla beraber iPhone 11 Pro Max kasası ile aynı kasa boyutlarına sahip olan bir akıllı telefon gelebilir.

Samsung, LG, BOE tarafından alınabileceği söylenen ekranların tamamının OLED olduğunu göreceğiz. Bu kez 3 modelde de OLED panel kullanılacak. Üstelik Pro ve Pro Max akıllı telefonlarında yenileme hızının 120 Hz olması beklenmekte. Bu ekran özelliklerinin ne kadar öne çıkacağını tanıtım sonrasında görmemiz mümkün olacak.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?