iPhone 11 Üretim Sayıları Artıyor

0
231
iPhone 11 Pro Max

Yeni seri iPhone modelleri için beklenen haberler geldi. Telefonların ülkemizin de arasında bulunduğu birçok ülke için satışa çıkacağı açıklandı. Ülkemiz satışlarının da 18 Ekim tarihinde başlayacağı yönünde bilgiler verilmişti. Yeni akıllı telefonların ülkemizde de satışa çıkmasıyla beraber, dağıtımlar tam anlamıyla başlamış olacak.

Bu noktada markanın yeni seri akıllı telefonları için önemli bir strateji değiştireceği ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların üretimleri için bazı değişiklikler yapılacak. Bir kere, yeni ülkeler için de satışın yapılmasıyla beraber üretimin artması söz konusu olacak.

iPhone 11 Üretimi için Artış Talebi

Son bilgilere göre Apple, tedarikçilerine mesajlar göndermeye başladı. Gönderilen bu mesajlarla beraber üretimin artırıldığı açıklandı. Her üç model için de üretim artışı yapılması beklentisi var. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 11 akıllı telefonlarında %10’luk bir üretim artışı yapılacak.

Telefonların bu artışla beraber ek 8 milyon adet üretildiğini göreceğiz. Ana model için 8 milyon ek üretimin dışında iPhone 11 Pro modelinin de üretiminin artması söz konusu olacak. Fakat bu modelin üretiminin ne kadar artış göstereceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

iPhone 11 Pro Ekran

iPhone 11 akıllı telefonlarının üretiminin artması zaten beklenen bir durum. Fakat Pro modelinin üretiminin ne kadar artış göstereceği konusu ise yeni bölgelerde satışlara olan ilgiye göre belirlenecek.

Beklentiler yine %5-10 arasında bir artış yapılacağı yönünde. Max modeli için de aynı durum söz konusu olacak. iPhone 11 akıllı telefonlarının iPhone XR modeline göre biraz daha uygun bir fiyatla satışa çıkması, ilk etapta bu modellerin çok daha fazla satmasına neden oldu.

Satışların başlayacağı yeni bölgelerin de üretimi arttırması normal gibi duruyor. Yeni akıllı telefonlar için alınacak yeni kararları da merakla bekliyoruz. Özellikle ülkemizde bu modellerin satışlarının nasıl devam edeceği tam bir soru işareti.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s Belirttiğimiz Ölçülerde Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?