iPhone 11 Ücretsiz Tamir Programı Başladı – İşte Detaylar

0
6977
iPhone 11 ücretsiz tamir programı

iPhone 11 ücretsiz tamir programı başlatıldı ve Apple telefonda yaşanan sorun için bir açıklama yaptı. Aslında sorun birçok kullanıcı tarafından biliniyor ve dile getiriliyordu ama Apple ilk defa yaşanan sorun için açıklama yaptı ve tamir programı başlattı.

Bahsettiğimiz bu sorun ise üretimden kaynaklı olan bir ekran dokunmatik sorunu. Peki, sorunun detayları neler ve başlatılan tamir programından yararlanabilecek olan kullanıcılar kimler? Buna da bakalım.

iPhone 11 Ücretsiz Tamir Programı Kimler Katılabilecek?

Yaşanan sorunun detaylarından söz ederek başlayalım. Sadece iPhone 11 akıllı telefonlarında yaşanan sorun, dokunmatik ekranın çalışmamasına neden oluyor. Ekran modül üretimi sırasında yaşandığı söylenen bir sorun nedeniyle oluştuğu söylenen sıkıntı, telefonun ekranının donanımsal bir arıza ile gündeme gelmesine neden oluyor ve kullanıcılar buna çok fazla müdahale edemiyor.

Üretim hatası nedeniyle yaşanan sorun 2019 Kasım ve 2020 Mayıs arasında üretilen akıllı telefonları etkiliyor. Serinin sadece iPhone 11 temel modelinde yaşandığı tespit edilen bu sorun için Pro ya da Max modellerinde herhangi bir sıkıntı olmadığı da açıklandı.

Apple’ın başlattığı tamir programı kapsamında ise kullanıcıların önce cihazlarını kontrol ettirmeleri gerekiyor. Bunun için bir sayfa oluşturan marka, ücretsiz tamir programına dahil olan tüm iPhone 11 modellerinin bu sayfa üzerinden tespit edilmesini sağlıyor.

iPhone 11 ücretsiz tamir programı

Ekran dokunmatiği kısmında sorun yaşayan kullanıcıların önce bu sayfa üzerinden bir doğrulama yapması ve kontrolde bulunması gerekiyor. Eğer cihazınız programa dahil olan modellerden biriyse, o zaman yapmanız gereken yetkili adreslere başvurmak olacak.

Eğer kullanıcılar daha önce böyle bir sorun yaşamış ve ücretli olarak cihazlarını tamir ettirmişse, yine Apple’a başvuruda bulunmak gerekiyor. Çünkü bu kullanıcılar için de Apple geri ödeme yaparak kullanıcıların zararını karşılıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 RAM Kapasiteleri için Yeni İddialar

iPhone 11 yeşil ekran

Tüm bu açıklamaların ardından iPhone 11 ücretsiz tamir programı için onarım limiti uygulamasının yapılabileceği de söylendi. Fakat kesin olarak onarım limiti gelip gelmeyeceği konusunda bir açıklama yok.

Muhtemelen kullanıcılardan gelen talebe göre Apple’ın bir sınırlamaya gitmesi söz konusu olabilir. Biraz onarım yapılacak olan cihaz sayısına bağlı. Unutmadan cihazınızın programa dahil olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?