iPhone 11 Tasarım Videosu Yayınlandı

0
547
iPhone 11

Merakla beklenen, tasarımı nasıl olacak sorularıyla gündeme gelen iPhone 11 akıllı telefonları için beklenen haber geldi. Yeni akıllı telefonların tasarımlarının nasıl olacağı konusunda soru işaretleri ortadan kalktı.

Öyle ki telefonların son tasarımı bir video ile ortaya çıkmış oldu. Daha önce de Apple’ın akıllı telefonları için benzeri incelemeler yapan bir YouTuber tarafından paylaşılan yeni video, iPhone 11 modelleri için hazırlanmış olan maket tasarımlarını, yani beklenen tasarımı ortaya çıkardı. Taslak çizimleri üzerinde hazırlanan ve gerçek tasarımı yansıttığı söylenen maketlerle beraber ortaya çıkan detaylardan söz edelim.

iPhone 11 Tasarımı Nasıl Olacak?

Paylaşılan videoya baktığımız zaman yeni akıllı telefonların tasarımında beklendiği gibi yeni bir kamera alanının dikkat çekeceği görülüyor. Aslında tasarım kısmında çok önemli bir fark söz konusu değil.

Sadece kamera alanı değişmiş gibi gözüküyor. Kamera alanının bir kare içerisine alındığını ve ana modellerde 3 kamera bulunduğunu görüyoruz. Bunun dışında kamera tasarımı ise beklendiği gibi ters üçgen biçiminde.

Bunun dışında üst üste sıralı olan çift kameranın kullanıldığı modelin ise iPhone XR akıllı telefonlarının yeni versiyonu olması bekleniyor. Sadece kamera alanının değiştiğini gördüğümüz tasarımda en çok eleştirilen kısım ise kamera çıkıntısı olacak.

iPhone 11

Bu kamera alanının birkaç santim dışa doğru çıkık olduğunu göreceğiz. Bu da demek oluyor ki telefon hem taşımada sıkıntı yaratacak hem de kamera çerçevesinin çizilmesi gibi bir durumla karşı karşıya gelecek.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here