iPhone 11 Tanıtıldı – Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
295
iPhone 11 R

Tanıtımı merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri iPhone 11 için tanıtım yapıldı. Merakla beklenen yeni akıllı telefon modellerinin özellikleri de bir hayli beğeni topladı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan yeni akıllı telefonların özelliklerinden söz edelim.

iPhone 11 Tasarımı Nasıl?

Tasarım kısmında beklentiler karşılanmış durumda. Beklendiği gibi telefonların arka kısmında çift kamera dizilimi bulunuyor. Üst üste çift kameranın kullanıldığı akıllı telefon, kamera için özel bir kare alanı sunuyor. Yine flaş ışığı da bu kameranın bulunduğu kısımda.

iPhone 11

Ekran kısmında ise bir fark söz konusu değil. Yine çentikli ekran tasarımı kullanılıyor. Tıpkı iPhone XR modelinde olduğu gibi renkli kasaların geldiğini de ekleyelim. Telefonda toplamda 6 farklı renk seçeneği sunulmuş durumda.

Ekran Özellikleri

Ekran kısmında 6.1 inçlik bir ekran kullanılacağı açıklandı. Liquid Retina ekran sunan akıllı telefonun, geniş ekran özelliğine sahip olacağını ekleyelim. Ekran kasa oranı değişmeyen yeni seri akıllı telefonların 324 PPi piksel yoğunluğu bulunuyor ve telefonların çözünürlük değeri 828 X 1792 piksel olarak açıklandı. 120 Hz dokunma algılama ile öne çıkan akıllı telefon, True Tone destekli ve geniş renk gamına sahip.

iPhone 11

Kamera Özellikleri Neler?

iPhone 11 akıllı telefonlarında 2 farklı kamera kullanılıyor. Biri geniş açılı olan 12 MP iki kamera kullanan telefon, çok daha net portre çekimleri sunuyor. Ayrıca bu sene kameralara gece modunun geleceği de açıklandı. Telefonun otomatik olarak gece moduna geçiş yapması mümkün olacak.

iPhone 11

12 MP değerinde yeni arka kameranın f/1.8 diyafram açıklığına sahip olacağını da ekleyelim. Arka kameralarda PDAF ve OIS desteği sunulmasının yanında Quad LED dual tone flaş desteği de sunuluyor. 4K 60 FPS çekim desteği sunan akıllı telefonların streo ses kaydı ve HDR desteğinin bulunduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  SteamLink App Store için Yayınlandı

Telefon ön kamera kısmında kullanılan kameralar için de değişiklikler sunuyor. Ön kamera kısmında 12 MP TrueDepht kameraya geçiş yapılmış durumda. 12 MP değerinde kamera ToF 3D sistemine sahip ve 60 FPS Full HD çekim yapabiliyor. Yine ön kısımda da HDR desteği ve güzellik modu artılarını görüyoruz.

Teknik Özellikler

Performans kısmında A13 işlemcilerin öne çıktığını görmek mümkün oluyor. Telefonun performans kısmında tüm diğer modelleri geri planda bıraktı. A12 işlemcilerinden biraz daha güçlü olduğu açıklanan yeni işlemci modeli, şu ana kadar en iyi performansa sahip olan işlemciler olarak da ne çıkıyor.

Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 modellerini geride bırakan akıllı telefonun çok daha başarılı bir performans ortaya koyacağını söylemek yanlış olmayacaktır. RAM kısmında ise 4 GB RAM bellek kullanıldığı düşünülüyor.

iPhone 11

İşlemciler 6 çekirdekli olarak karşımıza çıkıyor. 4+2 dizilimi sunan işlemci 2.66 GHz hız değerine sahip. 10 milyon transistöre sahip olan işlemciler A11 modeline kıyasla %60 daha yüksek başarı gösteriyor. Yine yapay zeka bölümünün de çok daha geliştirilmiş olacağı açıklandı. GPU biriminde de 6 çekirdekli yapı karşımıza çıkıyor. Ayrıca yeni bir AMX birimi olduğunu da ekleyelim.

Hızlı şarj desteği, USB Power Delivery 3.0, NFC ve Bluetooth 5 desteği bulunan akıllı telefon aynı zamanda wifi 6 bağlantısını da desteklemekte.

Fiyat

Telefonun çıkış fiyatı için ise 699 dolar açıklaması yapıldı.

Güncelleniyor

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?