iPhone 11 Stok Sorunlarıyla Gündemde

0
139
iPhone 11

iPhone 11 serisi akıllı telefonlar, Apple’ın en çok satış elde ettiği telefonlar arasında gösterilmeye başladı. Özellikle ana modelin satışları markayı memnun edecek düzeyde devam ediyor. iPhone 11 serisinin diğer modellere göre biraz daha uygun bir fiyatla gelmesi, kullanıcıların bu modeli tercih etmesine neden oldu.

Son satış rakamlarına göre de üst seviyelerde satış elde ettiği görülen akıllı telefonlar için geçtiğimiz günlerde farklı bir iddia gündeme gelmişti. Corona virüs nedeniyle Çin’deki üretim tesislerinde sorunlar olduğu ve bu nedenle telefonlara gösterilen ilginin karşılanamayacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

Paylaşılan bilgilere göre Apple’ın akıllı telefonlarında stok sorunlarının yaşanabileceği konusunda paylaşımlar yapıldı. Foxconn tarafından paylaşılan bilgiler de ise bu durum yalanlanmış ve Mart ayının sonuna kadar iPhone 11 stoklarında herhangi bir sorun oluşmayacağı konusunda bilgiler verilmişti.

iPhone 11 için Stok Sorunları Yaşanmaya Başladı

Fakat bu açıklamalara rağmen iPhone 11 akıllı telefonlarının üretiminde bir gecikme söz konusu olduğu ortaya çıktı. Telefonların üretiminde yaşanan sıkıntılar stok sorunlarını da gündeme getirdi. ABD merkezli Verizon tarafından paylaşılan bilgilere göre iPhone 11 satışları, stok sorunlarıyla gündeme gelebilir.

iPhone 11

Şu an için satışlarda bir stok sorunu olduğu ve kullanıcıların birçoğunun stok sorunları nedeniyle geri çevrilmek zorunda kaldığı konusunda bilgiler var. Tabii ki bu bilgiler için Apple tarafından bir doğrulama haberinin gelmediğini de eklemiş olalım. Firma şimdilik yaşanan stok sorununun nedeni ya da stok sorununun boyutu konusunda bir bilgi paylaşımı yapmadı.

Corona virüsten kaynaklandığı düşünülen üretim sorunlarının iPhone 9 akıllı telefonlarının çıkışını da etkileyip etkilemeyeceği konusunda kesin bilgiler yok. Tüm bunlar için firmanın açıklamalarını bekleyeceğiz. Mart ayı içerisinde düzenlenmesi beklenen etkinlikle beraber, soruna ilişkin detayların da açıklanması bekleniyor.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?