iPhone 11 Serisi Ne Zaman Türkiye’ye Geliyor?

0
249
iPhone 11 Pro

Apple’ın akıllı telefonları için teslimatlar başladı. 20 Eylül itibariyle bazı ülkeler için telefonların satışa çıkmaya başladığı açıklanmıştı. Özellikle ABD genelinde yeni modellerin bir bir sahiplerini bulmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada yeni akıllı telefonlar için en çok merak edilen ise ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı oldu. Her sene olduğu gibi iPhone 11 serisi için de satışların geç başlaması bekleniyor.

Aynı durum geçen senelerde de yaşanmıştı. iPhone X akıllı telefonlarını örnek verecek olursak, 2 sene önce tanıtımı yapılan telefon çok geç çıkış yapmıştı. Telefonun ülkemize gelmesi aylarda sürdü. Bunun yanında iPhone Xs modelleri ve XR modeli için de hemen hemen aynı durum geçerli oldu.

Tabii ki iPhone X akıllı telefonlarının durumu, biraz daha dövize bağlı olan bir durumdu. Bu nedenle telefonların çok geç geldiğini gördük. Aynı durum iPhone XS modellerinde olmadı ve telefonların nispeten daha erken satışa çıktı.

iPhone 11 Ne Zaman Gelecek?

Aynı durumun iPhone 11 modeli için de geçerli olması bekleniyor. iPhone 11 modellerinin ne zaman geleceği kesin değil ancak sürecin çok uzaması beklenmiyor. Muhtemelen Sonbahar ayları bitmeden yeni akıllı telefonların satışa çıktığını görmek mümkün olacak.

iPhone 11 Pro

Tabii ki satış kadar merak edilen bir başka nokta daha var. O da telefonların fiyatı. Yeni akıllı telefonlar için beklenen fiyatların henüz açıklanmadığını belirtelim. Amiral gemisi modelleri sınıfında yer alacak olan telefonlar için beklenen rakamlar çok yüksek.

20 bin TL gibi bir fiyatı bulabilecek akıllı telefonlardan söz ediliyor. Yine de resmi olarak satışlar açıklanmadığı sürece bunu bilmek mümkün olmayacak. Telefonların çıkışının yapılmasının ardından daha fazla bilgi paylaşımı yapacağız.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Nedeniyle Apple Ceza Aldı! Almaya Devam Edebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?