iPhone 11 RAM Miktarları Değişti

0
552
iPhone 11 Pro

Apple’ın yeni akıllı telefonları için 10 Eylül’de tanıtım yapıldı ve iPhone 11 akıllı telefon serisi ortaya çıktı. 3 modelin yer aldığı yeni akıllı telefon serisinde her sene olduğu gibi bazı özellikler gizli kaldı. İlk olarak telefonların pil kapasitesi ve telefonların RAM miktarı konusu gizli kaldı.

Pil konusunda Apple tanıtım sırasında bazı ipuçları verdi. Fakat bir türlü yeni akıllı telefon modellerinin pil kapasiteleri açıklanmadı. Aslında bunun bir sürpriz olmadığını söylemek gerekiyor. Yeni iPhone modellerinin pil kapasiteleri genelde açıklanmıyor.

Buna karşın RAM miktarı kısmında ise bazı açıklamalar gelmişti. Akıllı telefonların 6 GB RAM miktarına sahip olacağı konusunda açıklamaya yapılmıştı.

Tüm Modeller 4 GB RAM Kullanıyor

Yeni akıllı telefonların iPhone 11 modelinde 4 GB RAM kullanıldığı belirtilmiş ve Pro ile Max modelinde 6 GB RAM miktarının kullanıldığı konusunda açıklamalar yapılmıştı. Apple resmi açıklama yapmadığı için bunlar sadece beklentiler içerisinde kaldı.

iPhone 11 Pro

Dün ortaya çıkan bazı belgeler de durumun farklı olduğunu gösterdi. Yayınlanan belgelere baktığımız zaman telefonların içerisinde 4 GB RAM yer aldığını görüyoruz. Yani ne yazık ki beklentiler boşa çıktı. Yeni modellerin tamamında 4 GB RAM kullanımı yapılmış durumda.

Yine de bir süre daha kesin bilgileri beklemek gerekiyor. Her zaman olduğu gibi Apple yine RAM konusunda biraz cimri davranmış gibi duruyor. En azından 4 GB miktarına geçilmesi de iyi bir durum.

İLGİLİ HABER:  Tim Cook’un Yeni Maaşı Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?