iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark Puanları Açıklandı

0
339
iPhone 11 Pro vs Max

Akıllı telefonların kameraları profesyonel kameralarla yarışmaya başladı. Son olarak Xiaomi Mi Note 10 akıllı telefonları tanıtıldı ve bu modelde 5 arka kamera yer aldığını gördük. Üstelik 5 arka kameranın içerisinde ana kamera 108 MP değerinde. Tabii ki sadece MP değerine bakmamak lazım.

Ama diyafram açıklık değerleri ve benzeri detaylarda da çok iddialı bir akıllı telefon tanıtıldı. Son dönemde bu şekilde çok fazla telefon tanıtıldı. Her sene listenin başına yerleşen iPhone modelleri ise haliyle biraz daha geride kalmaya başladı. Uzun süredir açıklanmayan iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark puanı da bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark Puanı Nasıl?

Aradan geçen birkaç ayın ardından yeni modeller için yapılan değerlendirmeye göre iPhone 11 Pro ve Pro Max video derecelendirmesinde 102 puan aldı. Bu derecelendirme kısa süre önce tanıtılan Xiaomi Mi Note 10 akıllı telefonlarında da aynıydı.

Yine Xiaomi akıllı telefonlarında da video derecelendirmesinde 102 puan alındığını görmüştük. İşin diğer bir boyutunda ise fotoğraf puanı yer alıyor. Fotoğraf puanına baktığımı zaman ise telefonların 124 puan aldığını görüyoruz.

iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark

Açıkçası bu testten Xiaomi akıllı telefonlar 130 puan almıştı. Tüm bu puanlarla beraber iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark akıllı telefonlarının ortalama 117 puan aldığı açıklandı. Bu puan yeni akıllı telefon modellerini listede 3.sıraya yerleştirdi. Neden yazı boyunca Xiaomi akıllı telefonlarıyla karşılaştırma yaptığımızı da belirtelim.

Xiaomi’nin listede ikinci sırada olduğunu yanı Apple’ın üstünde yer aldığını görüyoruz. Bu telefonun içerisinde Snapdragon 730G işlemciler yer alıyor. Apple’ın akıllı telefonlarında ise A13 Bionic işlemciler bulunuyor.

iPhone 11 Pro ve Pro Max DxOMark

Fiyat olarak da arada uçurum olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın başarı mı yoksa başarısızlık mı elde ettiğini yorumu size kalmış. Tabii ki listede iddialı akıllı telefonlar var ve 3.sıra kötü bir konum değil.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here