iPhone 11 Pro Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

0
284
iPhone 11 Pro

Yeni akıllı telefonlarını bir bir tanıtan Apple, kısa süre önce iPhone 11 Pro modellinin tanıtımını gerçekleştirdi. Ana modelden farklı olarak 3 kamera ile gelen akıllı telefonların özelliklerine ve tasarımına bakalım.

iPhone 11 Pro Tasarımı

Yeni akıllı telefon modelinin tasarım kısmında beklentileri karşıladığı görülüyor. Arka kısımda 3 kamera ile gelen akıllı telefon, ters üçgen şeklinde bir kamera dizilimi sunuyor. Telefonların kamerası kısmında yine kare kamera alanının kullanıldığını görüyoruz.

Telefonların arka kamera kısmında tasarım değişikliği olarak bunu sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

iPhone 11 Pro

Bunun dışında yeni serinin ön kısımda ise çentik alanı sunduğunu görmek mümkün olacak. Açıkçası ön kısımda kullanılan tasarım çok değişiklik göstermemiş durumda.

Gövde kısmında da yine yeni modelin de cam gövde kullandığını ekleyelim. Çizilmelere karşı bir cam gövde kullanımı yapılmış durumda.

iPhone 11 Pro

Ekran Özellikleri

Telefonun ekran kısmında yine OLED ekran sunuyor. True Tone OLED ekran kullanan akıllı telefon, Haptic Touch özelliğini destekliyor ve 1200 nit parlaklık değerine sahip. Super Retina XDR ekranların HDR10 desteğinin ve Dolby Vision desteğinin bulunduğunu ekleyelim.

iPhone 11 Pro

Bu modelin ekran boyutu kısmında ise 5.8 inçlik bir panel kullanıldığını ekleyelim. 2436 X 1125 piksel çözünürlük değeri sunan ekranların genel olarak başarılı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Teknik Özellikler Neler?

Yeni akıllı telefonlarda tıpkı ana modelde olduğu gibi A13 işlemcileri kullanılıyor. 6 çekirdekli işlemcilerin 2.66 GHz hız değeri sunduğunu da ekleyelim. %10 oranında daha verimli bir işlemci olacağı açıklanan yeni işlemcilerin transistör kısmında da %25 oranında bir artış sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Yapay zeka bölümünün de geliştirildiğini ekleyelim. Özellikle görüntü işleme biriminde çok daha başarılı bir işlemci serisinin sunulduğunu ekleyelim.

Kameralar Nasıl

Yeni akıllı telefon modellerinde kamera özellikleri de dikkat çekici. Bu noktada telefonların 12 MP + 12 MP + 12 MP üçlü kamera bulunuyor. Bu noktada kameraların biri ana kamera için öne çıkıyor. Diğer kamera geniş açılı ve üçüncü kamera ise derinlik efekti amaçlı olarak kullanılıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Mini için Beklenen Üretim Kararı Alındı

iPhone 11 Pro

Ana arka kamera kısmında f/1.8 diyafram açıklık değerinin sunulduğunu görüyoruz. Bunun dışında ikinci kamera kısmında ise f/2.4 diyafram açıklık değeri dikkat çekiyor. Ön kamera kısmında ise 12 MP değerinde tek bir ön kamera karşımıza çıkıyor.

3190 mAh değerinde bataryası, hızlı şarj desteği, WİFİ 66 desteği, kablosuz şarj desteği sunan akıllı telefonun fiyat kısmında ise 999 dolar başlangıç fiyatı sunduğunu ekleyelim. Telefon 12 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?