Apple iPhone 11 akıllı telefonlarında beklenen değişiklikleri kullanıcılara sundu. Telefonların en başarılı bulunan özelliği ise kameraları oldu. 3 arka kamera ile gelen iPhone 11 Pro Max akıllı telefonları, hem gece modu hem de genel çekim kalitesi konusunda oldukça başarılı. Android akıllı telefonlarla yapılan karşılaştırmalar sonrasında söz konusu akıllı telefon modellerinin öne çıktığını da görüyoruz.

Her ne kadar Android akıllı telefonlarla karşılaştırılıyor olsa da aslında iPhone 11 Pro Max modelinin daha ciddi rakipleri de var. Bir YouTuber bu rakiplere yakından baktı. Telefonlar bu kez 100 MP değerinde profesyonel kamera ile karşılaştırıldı. Telefonun çekim kalitesinin ne kadar başarılı olduğunu gösteren karşılaştırmanın detaylarına geçelim.

iPhone 11 Pro Max Kamerası Ne Kadar Başarılı?

Yeni akıllı telefonların kameralarıyla karşılaştırılan cihaz, Fujifilm GFX100 modeli oldu. 100 MP lense sahip olan profesyonel kameranın performansı zaten oldukça yüksek. Aradaki dengesizliği kaldırmak adına görüntüleri RAW formatında çeken ve sonrasında düzenlemelerini yapan YouTuber, yine de iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarının kameralarının başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Her iki cihazla çekilen görüntüler de karşılaştırıldığı zaman Apple ile profesyonel kameranın arasında çok büyük bir fark olmadığı görülüyor. Tabii ki 100 MP lense sahip olan bir kameranın biraz daha iyi olması beklenen bir durum.

Sonuçlara baktığınız zaman da bazı yerlerde kameranın çok net bir şekilde önde olduğunu görebiliyorsunuz. Fakat genel değerlendirme yapacak olursak, çoğu fotoğraf içerisinde farkı anlamak mümkün değil. Bu alanda profesyonel de değilseniz, farkı kolay kolay anlayamayacağınızı belirtelim.

Yapılan test için bir de video çekilmiş durumda. Karşılaştırma için daha fazla detayı videoda bulabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Ekran Paneli Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?