Amiral gemisi yarışında Apple’ın bu sene çok iddialı bir rakibi var. Markanın bu yıl rakibi Samsung’un Galaxy S20 Ultra akıllı telefonları oldu. Seri kısmında baktığımız zaman genel olarak serinin dikkat çekici özellikleri olduğunu görüyoruz. İddialı özellikleri ile dikkat çeken akıllı telefonların en önde modeli ise Galaxy S20 Ultra akıllı telefonları oldu. Bu yazımızda da iPhone 11 Pro Max vs Galaxy S20 Ultra akıllı telefonlarını karşılaştıracağız. Her iki akıllı telefon modelinin dayanıklılık testine yer vereceğiz.

iPhone 11 Pro Max vs Galaxy S20 Ultra Düşme Testleri

Daha önce de birçok kez düşme testlerine yer vermiştik. Düşme testlerinde genel olarak Apple’ın akıllı telefonlarında arka kapağın dayanıklı olmadığını görüyoruz. iPhone 11 Pro Max modelinde de aynı durum söz konusu olmuş durumda. Pro modelinde de düşme testinde arka kapağın yeteri kadar dayanıklılık göstermediği ve boydan boya çatladığı görülüyor.

Aynı şekilde Galaxy S20 Ultra modelinde ise çok daha sağlam kalan arka kapağı görüyoruz. Yan kısımlardan biraz deforme olduğu görülüyor ancak genel olarak yan kısmın korumayı sağladığını görmekteyiz. Arka kapak kısmında sunulan bu korumayla beraber Samsung bu testlerde öne çıkıyor.

İkinci testlerde ise telefonların köşe testlerinin yapıldığı görülüyor. Köşeye denk gelecek şekilde iki akıllı telefonda betona bırakılıyor. Her iki akıllı telefonda da hafif bir aşınma yaşanıyor. Fakat çok az bir fark ile iPhone bu konuda daha başarılı gibi gözüküyor.

Zaten Apple’ın akıllı telefonunun çerçevelerinde paslanmaz çelik malzeme kullanıldığı biliniyor. Bu da telefonun köşe kısımlarında dayanıklılığını arttırmış gibi gözüküyor. Bunun dışında ekran kısmında da testlerin yapıldığını görüyoruz.

Son testler ekran düşme testleri oluyor. Bu testlerde de her iki telefon betona bırakılıyor. İki telefonun ekranında da çatlamalar meydana geliyor ancak burada iPhone 11 akıllı telefonlarının çok daha fazla zarar gördüğünü ekleyelim. Samsung’un akıllı telefonların da çok daha küçük bir çatlak oluşmuş durumda.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 için TBMM'ye Başvuru Yapıldı – Yeni Şartlar mı Geliyor?

Sonuç olarak testin kazananının kesinlikle Samsung’un akıllı telefonları olduğunu söyleyebiliriz. Özellikler arka kapak ve ekran kısmında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?