iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus Hız Testinde Karşı Karşıya

0
251
iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus

Samsung ile Apple, akıllı telefon tarihi boyunca rekabet içerisinde olan markalar arasında yer alıyor. Uzunca bir dönem iOS kralı ve Android kralı olarak karşılaştırılan markaların hemen her akıllı telefon modellerinde de ilk olarak birbirleriyle karşılaştırıldıkları görülüyor. Kısa süre önce tanıtılan iPhone 11 Pro Max modeli için de aynı durum geçerli oldu.

iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus akıllı telefonları arasında bir hız testi yapıldı. Apple’ın ve Samsung’un son amiral gemisi modellerinin karşı karşıya geldiği hız testi, telefonların hangisinin daha başarılı olduğunu ortaya çıkarmış durumda.

iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus Karşılaştırması

Yeni akıllı telefonların hız testine geçmeden önce, kısaca sistemlerden söz edelim. iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarının içerisinde 4 GB RAM kullanılıyor ve telefonların içerisinde yer alan işlemci A13 işlemcileri.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarında ise 3 katı daha fazla RAM bulunuyor. Telefonun 12 GB RAM miktarı var ve işlemci kısmında da bazı modellerde Snapdragon 855 kullanılıyor bazı bölgelerde satışa çıkan modellerde de Exynos 9825 işlemcileri bulunuyor.

Her iki akıllı telefon modelinde de dikkat çeken bir başarı söz konusu. Karşılaştırmada da bunu net bir şekilde görüyoruz. Yapılan testlerde ilk olarak uygulama açılış hızlarına bakılıyor. Hem çoklu hem de tek çekirdek karşılaştırılması yapılması için çok sayıda uygulama açılarak yapılan testlerde Samsung’un akıllı telefon modellerinin daha önde olduğu görülüyor.

Samsung’un Note 10 Plus modelinin 6 saniye gibi bir farkla uygulamaları daha hızlı açtığı görülüyor. Yeni akıllı telefonların hız konusunda Apple’ın amiral gemisini geçmesi beklenen bir durum olarak değerlendirilebilir. Her ne kadar A13 işlemcilerinin artısı net olarak öne çıkıyor olsa da 12 GB RAM miktarına yer verilmesi Samsung’un akıllı telefonlarını öne çıkarmış gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 için Bir Detay Daha Ortaya Çıktı

iOS 13 işlemine rağmen Note 10 Plus serisinin öne geçmiş olması Apple’ı düşündürecek olan bir gelişme. Tabii ki sadece hız konusunda değil, iPhone 11 Pro Max vs Galaxy Note 10 Plus karşılaştırmasının tüm özellikler kısmında değerlendirilmesi gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?