DxOMark, akıllı telefonların kamera performanslarını sınıflandıran bir test sistemine sahip. Telefonların kameralarının ne kadar başarılı olduğu konusunda bazı testler yapılıyor ve bu testler sonucunda genel bir performans derecelendirmesi yapılıyor. Birkaç farklı açıdan değerlendirilen kamera performanslarını ölçen DxOMark, bunun dışında artık telefonların ses performanslarını da değerlendirmeye başladı.

Yeni akıllı telefonlar için ses derecelendirmesi de yapmaya başlayan DxOMark, son olarak iPhone 11 Pro Max ve iPhone Xs Max modelleri için ses değerlendirmesi yaptı. Her iki akıllı telefon için yapılan çalışmanın, beklenmedik sonuçları ortaya çıkardığı görülüyor. Her iki akıllı telefon modelinde de ses performansı için değerlendirmelere geçelim.

iPhone 11 Pro Max ve iPhone Xs Max Ses Derecelendirmesi

iPhone 11 Pro Max modeli için yapılan derecelendirme sonrasında telefonların 72 puan adığı açıklandı. Sadece 72 puan alarak ses çıkış gücünde istenen performansı tam olarak veremeyen akıllı telefonların iPhone XS Max modellerinin gerisinde kaldığı görülüyor.

Xs Max modellerinin ses çıkış gücünde ise 75 puan aldığı görülüyor. Geçen sene sunulan modelin 75 puan almasına karşın yeni modelin 72 puan alması, arada ciddi bir farkın olduğunu ortaya koyuyor. 6 farklı kategoride yapılan değerlendirme sonrasında ses çıkış gücü için elde edilen veriler bu şekilde. Bu verilerin dışında ses kayıt performans değeri konusunda da bir değerleme yapılmış durumda.

iPhone 11 Pro Max ve iPhone Xs Max

Ses kayıt performansı kısmında ise iPhone Xs Max modelinin 69 puan aldığını görüyoruz. iPhone 11 Pro Max modelinin ise ses kayıtlarda 68 puan aldığı görülüyor. Genel değerlendirmeye baktığımız zaman yeni seri akıllı telefonların, iPhone Xs Max modelinin ses performansının gerisinde kaldığı görülüyor.

Genel değerlendirme de hem ses kayıtlarında hem de ses çıkış gücünde bir fark söz konusu. Özellikle ses çıkış gücünde oluşan fark oldukça dikkat çekici bir fark. Apple’ın bu derecelendirme konusunda nasıl bir açıklama yapacağı ise başka bir merak konusu.

İLGİLİ HABER:  iPhone, iPad ve Apple Watch ile iOS10 + watchOS 3 Home Kit Denemesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?