iPhone 11 Pro Max Parçalara Ayrıldı

0
175

Yeni akıllı telefon modelleri için 10 gün kadar öncesinde tanıtım yapan Apple, yavaş yavaş telefonları sahiplerine ulaştırmaya başladı. Markanın yeni akıllı telefon modellerinde nasıl özelliklere yer vereceği konusunda detaylar zaten ortaya çıkmıştı ancak teslimatların yapılmasıyla beraber detaylarda ortaya çıkmaya başladı.

Bu noktada son olarak iPhone 11 Pro Max akıllı telefon modelinin özellikleri için detaylar ortaya çıktı. Bu kez iFixit ekibi tarafından yeni akıllı telefonların parçalara ayrıldığı açıklandı. iFixit ekibi tarafından telefonların parçalanmasıyla beraber iç donanım konusunda da detaylar ortaya çıktı.

iPhone 11 Pro Max Donanımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların parçalanmasıyla beraber çok önemli bir detayda ortaya çıktı. Telefonun pil kısmında iki farklı pil konnektörüne yer verdiği görülüyor. İki farklı pil konnektörünün kullanılmasının farklı bir nedeni var.

Bunun nedeni kablosuz şarj ile farklı cihazları şarj etmek. Telefonun içerisinde yer alan sistem donanımında diğer cihazları şarj etme gibi bir artı olduğu görülüyor. Diğer cihazları şarj etme özelliği için donanıma yer verildiği net bir şekilde görülüyor. Fakat telefonların bu donanımı kullanmadığını ekleyelim.

iPhone 11 Pro Max

Apple söz konusu özelliği kullanmayı düşünmüş ancak görünen o ki bu özellikten vazgeçmiş durumda. Sonradan yayınlanacak bir güncelleme ile cihaza kablosuz şarj özelliğinin eklenmesi pek mümkün değil gibi gözüküyor. Bu özellik sunulmuş olsaydı, iPhone 11 Pro Max akıllı telefonları Apple Watch ya da AirPods gibi cihazları şarj edebilecekti.

Muhtemelen söz konusu teknolojinin iptal edilmesinin nedeni sıcaklık değerleri. Telefonların sıcaklığının artmasına neden olan kablosuz şarj sisteminin iptal edildiği düşünülüyor. Bunun yerine sadece kablosuz şarj desteği verilmiş gibi gözüküyor.

iFixit ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonrasında ortaya yeni bir detay daha çıktığını da ekleyelim. Ortaya çıkan bir başka detay ise telefonların tamir edilebilirlik puanı oldu. Buna göre ekip 10 puan üzerinden 6 puan vererek telefonların tamir edilebilirliği yüksek modeller olduğunu açıkladı. Aynı değerlendirmelerin iPhone 11 modelleri için de yapılması bekleniyor. Yeni detayların paylaşılmasını bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.1 Beta 1 ile iOS 11.0.1 Batarya Testinde Karşı Karşıya

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?