iPhone 11 Pro Max Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

0
744
iPhone 11 Pro Max

Yeni iPhone modelleri için tanıtım yapan Apple, iPhone 11 serisi akıllı telefon modellerini ortaya çıkardı. Tanıtılan modeller içerisinde en çok dikkat çeken model ise iPhone 11 Pro Max akıllı telefon modeli oldu. Hem tasarımı değişen akıllı telefon hem de teknik özellikler açısından güncellendi.

iPhone 11 Pro Max Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefon modelinde ana hatlarıyla tasarım korunuyor. Telefonun arka kısmında 3 arka kamera tasarımı dikkat çekiyor. Bir üçgen şeklinde kullanılan kamera düzeni, kare alanın içerisine entegre edilmiş durumda. Flaş ışığı kısmında da yine bu kare alanın içerisinde kullanım yapılmış durumda.

Telefonun yine çelik çerçevelere sahip olduğunu görüyoruz. Ekran tasarımı kısmında ise neredeyse değişen hiçbir şey yok. Yine çentik alanı kullanılmış durumda.

iPhone 11 Pro Max

Çentik alanının dışında telefonların ekran bölümü birebir sabit kalmış. Ölçüler kısmında 144 mm uzunluk, 71.4 mm genişlik ve 8.1 mm derinlik sunuluyor. Ağırlık 188 gram.

Tasarım kısmında belki de en önemli değişim renk kısmında. Bu seriyle beraber yeşil renk seçeneği sunuluyor. Gece yeşili adı verilen yeni bir renk seçeneği söz konusu. Bunun dışında uzay grisi, altın ve gümüş renk seçenekleri sabit kalmış durumda.

iPhone 11 Pro Max

Ekran Özellikleri

iPhone 11 Pro Max modelinin ekran özellikleri kısmından da söz edelim. Ekran kısmında 6.5 inçlik bir panel kullanılmış durumda. Tam ekran tasarımına yer veren akıllı telefon modelinde Super Retina XDR ekran kullanılmış durumda.

iPhone 11 Pro Max

Telefonun 458 ppi değerinde piksel yoğunluk değerinin bulunduğunu ve yeni seri akıllı telefonların 2688 X 1242 piksel çözünürlük değerinin bulunduğunu da ekleyelim. HDR ekran teknolojisine sahip olan akıllı telefonlar; True Tone destekli ve maksimum olarak 1200 nit parlaklık değerini destekliyor. Yine bu ekranlarda Haptic Touch sisteminin kullanıldığını da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Beats Solo HD'nin Maliyeti Tahmin Edilenin Çok Altında

Teknik Özellikler Neler?

iPhone 11 Pro Max akıllı telefon modellerinde işlemci öne çıkıyor. Bu modelde kullanılan işlemciler A13 işlemcileri. 3.nesil Neural Engine yapay zeka işlemci birimine sahip olan işlemcilerin 2.66 GHz hız değeri bulunuyor.

6 çekirdekli işlemciler, 8.5 milyon transistöre sahip. %25 oranında daha başarılı ve %10 oranında daha verimli olan işlemciler hız konusunda da daha iyi seriler olarak karşımıza çıkıyor.

Kamera Özellikleri Neler?

Yeni akıllı telefon modelinde kullanılan kameralar sayı olarak değişti. 3 kamera kullanılan akıllı telefonda 12 MP ana kamera, 12 MP değerinde geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kameraları kullanılıyor.

iPhone 11 Pro Max

2x optik zoom sunan ve 10x optik zoom sunan kameralar, gece modu artısıyla beraber geliyor. Kameranın özellikleri kısmında dikkat çeken değerler ise şöyle;

  • Ultra Geniş: ƒ/2.4 diyafram ve 120° görüş alanı
  • Geniş: ƒ/1.8 diyafram
  • Telefoto: ƒ/2.0 diyafram

Hızlı şarj desteği, Bluetooth 5.0, WİFİ 6 desteğiyle beraber gelen akıllı telefonlar hızlı şarj destekli ve aynı zamanda kablosuz şarj teknolojisi de destekliyor.

Fiyat

Fiyat konusunda yeni akıllı telefonların başlangıç olarak 1099 dolar rakamından başlayacağını da ekleyelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?