iPhone 11 Pro Max, markanın en iddialı amiral gemisi akıllı telefonu olarak piyasaya sürüldü. Yeni amiral gemisi akıllı telefonlar şu an için Apple’ın da en iddialı modelleri olarak biliniyor. Bir nevi markanın bu sene temsil modeli olan telefon hakkında incelemeler de gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni seri akıllı telefonların arka kameraları için bir değerlendirme yayınlanmıştı. Arka kameralar için yapılan değerlendirme sonrasında telefonun DxOMark puanları açıklandı. Hemen sonrasında ise iPhone 11 Pro Max modelinin ön kamerası için puanlar açıklandı.

iPhone 11 Pro Max Ön Kamera Puanı Nasıl?

DxOMark tarafından yapılan derecelendirme sonrasında iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarında yer alan yenilenmiş olan TrueDepht kameraların yeterli performansı göstermediği görülüyor. Telefon ön kısımda fotoğraf çekme performansı olarak 93 puan alıyor. Tek ön kameranın çekim puanı 93 olarak açıklanmış durumda.

Yine tek ön kamera ile elde edilen video performansının ise 90 olduğunu ekleyelim. Hem fotoğraf çekim kalitesi hem de video çekim kalitesi değerlendirildiği zaman ortalama puanın ise 91 olduğunu görüyoruz. iPhone 11 Pro Max modeli için bu puan pek başarılı olarak gösterilemez.

iPhone 11 Pro Max

Öyle ki yeni akıllı telefonların ön kamerasının almış olduğu 91 puanla beraber serinin 10.sıraya yerleştiği görülüyor. İlk 10 içerisinde yer alması belki iyi olarak algılanabilir ancak Apple için ilk 10 içerisinde yer almak yeterli bir başarı değil.

Birçok akıllı telefonun markayı geri planda bıraktığını söylemek yanlış olmaz. 2018 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note 9 akıllı telefonlarında bile ön kamera 92 puan almıştı. 2 sene önce tanıtılan akıllı telefon bile iPhone 11 Pro Max modelini geçmiş durumda. Bu da amiral gemisi akıllı telefon modellerinde Apple’ın yeteri kadar başarıyı yakalayamadığını göstermekte.

İLGİLİ HABER:  Beddit 3 Apple Watch 3 Serisinde Uyku Monitörü Sunabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?