3 büyük markanın yarıştığı amiral gemisi akıllı telefon sınıfında, artık çok daha fazla sayıda marka karşımıza çıkıyor. Bu alanda sürpriz isimler görmeye başlıyoruz. Sarmal ekran kullanan bir telefon tanıtımı yapan Xiaomi, bu durumun en büyük örneklerinden biri oldu. Hemen öncesinde gelen Huawei Mate 30 modeli, yarışın ne derece ciddi boyutlara geldiğini kanıtlamış oldu. Ardı ardına tanıtılan bu modellerin en önemli rakiplerinden birisi de iPhone 11 Pro Max modeli.

Dış tasarıma baktığımız zaman, kesin olarak bu modelden daha iyi akıllı telefonlar var. Çok kısa bir süre önce tanıtılan sarmal ekranlı Xiaomi Alpha modeli bunun en büyük örneği. Sürekli bu modeli örnek veriyoruz çünkü, Apple’dan beklediğimiz değişikliği Çinli akıllı telefon üreticisi sundu. Dış tasarım konusunda daha iyi modeller var ancak peki ya iç tasarım ve parça kalitesi.

iPhone 11 Pro Max Parçalandı

Yeni akıllı telefonlar için iFixit ekibi tarafından yapılan testleri paylaşmıştık. Ekip tarafından yapılan testler sonrasında, söz konusu akıllı telefon modellerinin içerisinde yer alan donanımların, eski modellere benzer bir şekilde dizildiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise benzeri bir testi JerryRigEverything YouTube kanlı yaptı.

Telefonların içerisinde yer alan sistemin detaylarını ortaya koyan çalışma, parça kalitesini de göstermiş oldu. Telefonun içerisinde yine L şeklinde tek bir pil olduğunu da hatırlatalım. Yani baktığınız zaman eski modellere göre çok önemli bir değişim söz konusu değil. Bunun yanında yeni modelin sökülmesinin de basit olduğunu görüyoruz.

Zaten iFixit ekibi tarafından tamir edilebilirlik puanı konusunda 10 üzerinden 6 puan verildiğini paylaşmıştık. Telefonun iç aksamının iPhone XS modellerinden çok farklı olmadığını da ekleyelim. Eski modelde merkezde yer alan bir A12 işlemci seti vardı.

İLGİLİ HABER:  iPhone X’in Servis Ücretleri Satış Fiyatını Aratmıyor

Yeni modelde ise A13 çipinin merkezde olduğu bir set var. Parçaların dizilimi ise oldukça muntazam. Her sene olduğu gibi bu sene de genel olarak iç donanım parçalarının dizilimi oldukça başarılı. Tabii ki parça kalitesinin de oldukça yüksek olduğunu ekleyelim. Detaylar için videoyu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?