iPhone 11 Pro Max İç Donanımı ve Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı

0
374
iPhone 11 Pro Max

Bu sene tanıtılan iPhone modelleri içerisinde en geniş ekrana sahip olan akıllı telefon olarak öne çıkan iPhone 11 Pro Max, 6.5 inçlik ekranla beraber geliyor. Yeni seri akıllı telefonların ekran boyutunun yüksek olmasına karşın kasa kısmında çok önemli bir boyut farkı sunmadığını görüyoruz. Geçen seneden bu duruma alışmıştık.

Fakat bu sene de en büyük ekranlı model olması nedeniyle iPhone 11 Pro Max içerisinde yer alan pil kapasitesi merak ediliyor. Aslında pil kapasitesi konusunda kısa süre önce bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Kesin olmayan detaylar için ise sonunda beklenen açıklama geldi. iFixit ekibi tarafından yapılan parçalama testi sonrasında, telefonun içerisinde yer alan pil kapasitesi de kesinlik kazanmış oldu.

iPhone 11 Pro Max Pil Kapasitesi Ne Kadar?

Yapılan testler sonucunda yeni akıllı telefonların içerisinde L şeklinde bir batarya bulunduğu ortaya çıkmış oldu. Yani yine pil tasarımı kısmında herhangi bir değişiklik beklemeyin. Yine “L” formatında pillerin kullanıldığını göreceğiz.

Burada en çok dikkat çeken bölüm ise L pilin sonunda yer alan bir başka pil bağlantısı kısmı. iFixit ekibi bu kısımda çok şaşırdıklarını belirtiyor. L şeklinde pilin sonunda, ikinci bir pil bağlantı noktasının yer aldığı görülüyor. Fakat bu pil bağlantı noktasının kullanılmadığını görülüyor.

iPhone 11 Pro Max

Muhtemelen ters kablosuz şarj düşünüldü ancak sonrasında bu sistem iptal edildi. Neden sistem iptal edildi sorunun cevap yok. Apple’ın böyle bir karar almasının nedeni açıklanacak mı? Bu konuda Apple bir bilgi paylaşacak mı? Sorular şu an için cevapsız.

Pile geri dönecek olursak, serinin içerisinde yer alan pil kapasitesinin 3969 mAh olduğunu görüyoruz. Rakiplerin 5000 mAh değerlerine çıktığı düşünülecek olursa, iOS 13’e çok fazla iş düştüğünü söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 satışları başlıyor

Son olarak bir detay daha verelim, iPhone 11 Pro Max akıllı telefonların içerisinde 4 GB RAM bellek kullanılmış olduğu da kesinleşmiş oldu. Böylece tüm yeni modellerde 4 GB RAM kullanıldığı da netlik kazandı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?