iPhone 11 Pro Max En İyi Telefon Seçildi

0
585
iPhone 11 Pro Max

Yeni amiral gemisi akıllı telefonlar için yarış başladı. Samsung, Apple ve Huawei gibi markaların dışında Xiaomi gibi markalarda yarışa dahil oldu. Bu sene Apple’ı yarışta temsil edecek olan telefon ise iPhone 11 Pro Max modeli oldu. iPhone 11 serisinin en geniş ekranlı ve en başarılı modeli olarak öne çıkan iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarının, tasarım kısmında çok büyük değişiklikler sunmadığını gördük.

Buna karşın yeni akıllı telefonların kamera kısmında yapılan iyileştirmeler, geniş ekranları ve teknik özelikleri beklentileri karşıladı. Yapılan değerlendirmelerde de telefonların yavaş yavaş öne çıkmaya başladığını gördük. Consumer Reports tarafından yapılan son değerlendirmeye göre ise iPhone 11 Pro Max akıllı telefonları, en başarılı akıllı telefon olmayı başardı.

iPhone 11 Pro Max Listenin Zirvesinde Yer Aldı

Birkaç farklı kategori üzerinden yapılan testlerle beraber yeni akıllı telefonların nasıl bir performans ortaya koyacağı da açıklanmış oldu. Consumer Reports tarafından yapılan bu değerlendirmelerin ilki, pil kısmına odaklanıyor. Pil kısmında, bu zamana kadar hiçbir akıllı telefonun elde edemediği başarının elde edildiği bilgisi var.

Tabii ki telefonların Türkiye satışları başlamadığı için tam olarak söylenenler ne kadar doğru bilinmez ama testlerde telefonların 40.5 saat gibi bir pil dayanma süresi elde ettiği açıklandı. Diğer amiral gemisi akıllı telefon modelleriyle yapılan testlerde, bu sürenin yarı değerlerinin elde edildiği açıklanmıştı.

Kısacası Apple pil dayanma süresi konusunda oldukça başarılı bir sonuç elde etmiş gibi gözüküyor. Tabii ki son kullanıcı testlerinin de bu noktada oldukça önemli olduğu ve kesin kararlar için bir süre daha testleri beklemenin gerektiğini de ekleyelim.

Yeni akıllı telefonlar için yapılan bir başka test ise kamera testi. Kamera konusunda da yenilenmiş 3 arka kameranın rakiplerinden çok daha önde olduğu belirtiliyor. Özellikle gece modunda yeni akıllı telefonların çok daha yüksek bir performans değerini yakaladığını söylemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Sorunları Neler?

Tüm bu değerlendirmelere göre iPhone 11 Pro Max modeli en azından Consumer Reports ekibine göre şu an için en iyi akıllı telefon. Listede bu modelin yerini değiştirecek bir akıllı telefon gelecek mi merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?