iPhone 11 Pro ile iPhone XS Karşılaştırıldı – Sonuçlar Şaşırtıcı!

0
602
iPhone 11 Pro ile iPhone Xs

Eylül ayının en çok konuşulan akıllı telefon modeli iPhone 11 Pro akıllı telefonu oldu. Apple’ın adının olması telefonun konuşulması için yetiyor.

Telefonların sistem özelliklerinin çok iyi olmasına gerek yok. Fakat tanıtımı hatırlayacak olursak, iPhone 11 Pro akıllı telefon modellerinde teknik özellikler kısmında da başarılı bir seri olduğu ve fark yaratacağı açıklanmıştı.

Performans konusunda değerlerin çok yüksek olacağı düşüncesini ortaya çıkaran bir başka detay ise A13 işlemcileri oldu. 7 nm+ üretim sürecinden çıkan işlemcilerin, çok daha yüksek bir performans değerini ortaya koyması bekleniyor. Yeni akıllı telefonlar için açıklanan bu değerlerle beraber testlerde başladı. Fakat testler beklendiği gibi değil.

iPhone 11 Pro Eski Modeli Geçemedi

Apple konusunda yaptığı çalışmalarla bilinen EverythingApplePro tarafından paylaşılan yeni karşılaştırma videosu, iPhone 11 Pro akıllı telefonları için tam bir fiyasko oldu. Yapılan testte önce tüm uygulamaların ardı ardına açıldığı görülüyor. Uygulamaların ardı ardına açılmasının sağlandığı test sırasında herhangi bir fark oluşmuyor.

Çok ufak farklar söz konusu ancak yeni akıllı telefonların iPhone XS ile önemli bir değerde ayrılmadığını görüyoruz. Daha sonra bu uygulamalar arka planda açık tutularak ikinci test kısmına geçiliyor. İkinci test kısmında ise arka planda açık olan uygulamaların tek tek açıldığını görüyoruz.

Asıl fark bu ikinci kısımda karşımıza çıkıyor. iPhone 11 Pro akıllı telefonlarının şaşırtıcı bir şekilde uygulamaları daha geç başlattığı görülüyor. Hatta uygulamaların toplamda 28 saniyelik bir fark ile açıldığı görülmekte. iPhone XS modelinin ise zirvede tamamladığını görmekteyiz.

Yeni seri akıllı telefonların saniye olarak biraz daha geri planda kalmasına karşın, yarışta sonuncu olan akıllı telefon modeli ise iPhone X olarak açıklanmış durumda.

iPhone X her iki modelinde arkasında kalıyor ve net bir mağlubiyet alıyor. Asıl şaşırtıcı olan kısım iPhone 11 Pro ile iPhone Xs modelinin arasında 28 saniyelik bir fark oluşması. Her iki akıllı telefon modelinde de güçlü işlemciler var ancak iPhone 11 Pro modelinde yer alan işlemciler daha başarılı.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Fiyat Açıklaması Tartışması Sürüyor

Yine de böyle bir farkın oluşması ilginç bir detay olarak karşımıza çıkmakta. Muhtemelen sorun işlemcilerden değil, farklı bir sistemden kaynaklı olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?