iPhone 11 Pro Hızlı Şarj Performansı Nasıl?

0
159
iPhone 11 Pro

Apple hızlı şarj konusunda bir türlü isteneni veremedi. Aslında bu dönüşüm çok daha öncesinde başladı ancak tam olarak istenen performans değerlerine çıkılmadı. Bu noktada iPhone 11 Pro akıllı telefonları için de hızlı şarj desteği açıklanmıştı.

Yeni seri akıllı telefonların hızlı şarj konusunda nasıl bir performans ortaya koyacağı konusu ise merak ediliyordu. Tanıtım sırasında yapılan açıklama sonrasında telefonların 18W adaptör ile geleceği ortaya çıkmıştı. Yenilenmiş ve en önemlisi de kutudan çıkan şarj aletlerinin ne kadar başarılı bir performans değerine sahip olacağı konusunda ise ilk denemeler ortaya çıktı.

iPhone 11 Pro Hızlı Şarjda Nasıl?

Yapılan şarj testine göre 18W bataryalarla beraber telefonun 15 dakika içerisinde %28 şarj olduğu görülüyor. 18W ile yarım saat boyunca yapılan şarjda ise %55 seviyesinde pile ulaşıldığı görülüyor. Şarja devam edilmesi durumunda, 1 saatlik süre sonunda ise %85’lik bir şarj değerine ulaşıldığı görülüyor.

Sadece 1 saatlik bir süre için %85’lik şarj oranına ulaşılmasının dışında, tam şarj için ise geçen süre 1 saat 42 dakika olarak açıklandı. Bu değerler iPhone 11 Pro akıllı telefonları için açıklanan değerler. Aynı şarj cihazıyla eski akıllı telefon modelleri için de testler yapıldığını belirtelim.

iPhone 11 Pro

iPhone Xs akıllı telefonlarının aynı batarya ile tam şarj edilmesi için 185 dakika geçmesi gerekiyor. Bu süre iPhone Xs Max modelinde ise 209 dakikayı buluyor. Tabii ki bu modelde biraz daha büyük bir pil kullanılıyor. iPhone XR akıllı telefonları için ise 190 dakika gibi bir tam dolum süresi geçtiği görülüyor.

Açıkçası bu değerler pek iyi değerler değil. Rakiplerle karşı karşıya getirildiği zaman arada bir uçurum söz konusu. Sadece Galaxy Note 10 Plus akıllı telefonlarına baktığımız zaman 65 dakikada tam şarj elde edildiğini görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.x jailbreak çalışmayı durdurdu mu?

Böyle değerlendirildiği zaman yeni akıllı telefonların performanslarının epey bir kötü olduğunu söylemek gerekiyor. Apple’ın konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağı ise başka bir merak konusu. Öyle ki performans değerleri pek tatmin edici değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?