iPhone 11 Pro Ekran Değerlendirmesinde Lider Telefon Oldu

0
137
iPhone 11 Pro Ekran

Ekran konusunda akıllı telefonları değerlendiren merkezlerden biri olan Display Mate, iPhone 11 Pro akıllı telefon modelleri için de değerlendirme yaptığını açıkladı. Firma tarafından yapılan değerlendirmenin sonuçları ise oldukça önemli. Çünkü değerlendirmenin sonuçlarına bakacak olursak, iPhone 11 Pro akıllı telefonlarının ekranı oldukça başarılı. Sonuçlara göre söz onuşu ekranlar en başarılı akıllı telefon ekranı oldu.

iPhone 11 Pro Ekran Konusunda Lider Oldu

Yapılan değerlendirme sonrasında yeni akıllı telefonların en yüksek dereceyi elde ettiği açıklandı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre “En İyi Ekrana Sahip Akıllı Telefon” ödülü iPhone 11 Pro akıllı telefonlarına verildi.

Yeni akıllı telefonların ekranları, değerlendirme sonucuna göre A+ değeri aldı. Super Retina XDR ekran olarak duyurulan ekranların, birkaç farklı değerlendirme sonucunda liderliği ele aldığını belirtelim. Buna göre yeni seri akıllı telefonların ekranları için nasıl bir değerlendirme yapıldığını ve kriterlerin neler olduğunu belirtelim.

iPhone 11 Pro Ekran

  • En Yüksek Kontrast Oranı derecelendirmesi
  • Ortam ışığında en yüksek kontrast değerlendirmesi
  • En yüksek yansıtma
  • En küçük parlaklık değişimi
  • En yüksek mutlak renk hassasiyeti
  • Tepe parlaklık değeri
  • OLED akıllı telefonlar için en yüksek tam ekran parlaklığı.
  • Renk hassasiyetinde en düşük değişiklik oranı

Bu kriterlerle beraber iPhone 11 Pro akıllı telefonlarının ekranlarının en başarılı akıllı telefon ekranı olduğu açıklandı. Yeni akıllı telefonların değerlendirmesi kısmında ise A+ değeri almasının genel olarak büyük bir başarı şeklinde özetlenebileceğini ekleyelim.

OLED panellerde başarı elde eden akıllı telefonların, rakiplerinin önüne geçecek bir performans sunması da dikkat çekici. Her ne kadar telefonların tasarımı eleştiriliyor olsa da Apple’ın başarıyı yakaladığı yerler de yok değil.

Ekran konusu da bunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor. A+ değerlendirmeyi daha önce iPhone XS akıllı telefonları için görmüştük. Geçen sene tanıtılan modellerde elde edilen verim, bu sene sunulan akıllı telefonlarda da elde edilecek gibi gözüküyor. En azından ekran konusunda başarı elde edilmiş gibi duruyor.

İLGİLİ HABER:  Apple 2015'in 4. Çeyreğinde 70-80 Milyon iPhone Satışı Gerçekleştirebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?