iPhone 11 Pro Düşme Testine Girdi

0
155
iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro akıllı telefonu tüm eleştirilere rağmen satışa çıkmaya hazırlanıyor. Apple’ın yavaş yavaş teslimatlarını tamamladığı akıllı telefonların birçok ülke de çoktan satışa çıktığını da biliyoruz. Bir telefon için açıklanan teknik özellikler, tanıtım sırasında bahsedilen detaylar bir yana telefonların kullanıcı testlerinden sonra detaylarının kesinlik kazandığını görüyoruz. iPhone 11 Pro telefonu için de bu durum geçerli.

Telefonlar kullanıcıların eline geçmeye başladığı andan bu yana testlerin de gündeme gelmeye başladığını gördük. Son olarak yeni akıllı telefon modelleri için düşme testleri yapıldı. Açıkçası sonuçların pek de şaşırtıcı olmadığı düşme testinin detaylarına geçelim.

iPhone 11 Pro Düşme Testinde

İlk test kalça yüksekliğinde yapılıyor. İlk testte telefonun birkaç kez kalça hizasından yanı cep seviyesinden düşürüldüğünü görüyoruz. İlk düşüşte bir şey olmasa bile ikinci düşüşte ekranın ciddi bir şekilde çatladığı görülüyor.

Cam kullanılabilir durumda oluyor ancak camın genel görünümü pek tatmin edici değil. Tabii ki kullanıcıların bu şekilde akıllı telefonlarını kullanmayı tercih etmeyeceğini düşünüyoruz. Bunun dışında söz konusu akıllı telefonların arka camlarının ise daha dayanıklı olduğunu görmekteyiz.

iPhone 11 Pro düşme testi kapsamında biraz daha yüksek bir konumdan telefonlar düşürülüyor ancak arka camlar kırılmıyor. Fakat yüksekliği biraz daha arttırdığınız zaman sorun karşınıza çıkıyor. Kulak seviyesine çıkmadan, belli bir yükseklikte düşüşlerde arka camın da kırıldığını net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Telefonların arka camları ve ön camları üzerinde oluşan hasar bir yana bu modelin kameralarında çok önemli bir hasar yaşanmadığını görüyoruz. Kulak hizasında düşüşlerde kamera alanı da zarar görüyor ancak genel olarak kamera alanının dışa doğru çıkık olmasına karşın çok büyük bir hasar almadığını görmekteyiz.

Yeni akıllı telefonların dayanıklılığı için yayınlanan testlerin çok istenen sonuçları vermediğini eklemek gerekiyor. Özellikle Tim Cook tarafından tanıtım sırasında camların dayanıklılığı konusunda iddialı açıklamalar yapılmıştı. Görünen o ki iPhone 11 Pro düşme testi açıklamaların pek gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. En azından arka camlar için durum bu.

İLGİLİ HABER:  BİM iPhone X Satışı için Detaylar Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?