iPhone 11 Kamera Özelliği Ortaya Çıktı

0
313

2019 yılına girmemizin hemen ardından yeni nesil iPhone modelleri için de iddialar konuşulmaya başlandı. iPhone 11 ya da iPhone XL adıyla gelecek olan yeni serinin nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda bazı patent görselleri de ortaya çıktı. Hem ortaya çıkan patent görselleri hem de iPhone 11 için sızdırılmış olan bazı raporlar ise ilk kamera özelliğini ortaya çıkarmış olabilir. Kesin olmamakla beraber iPhone 11 ya da iPhone XL akıllı telefonlarında nasıl bir kamera sistemine yer verileceği konusunda bilgiler var.

iPhone 11 Otomatik Kamera Sistemi Sunacak

Telefonun kamera kısmında otomatik bir sisteme geçiş yapacağı belirtiliyor. Sensörler ve sistemlerle beraber donatılmış olarak gelecek olan telefon, fotoğraf çekmek için hareketlendiğinizi anlayacak. Telefonu fotoğraf çekmek için kaldırdığınız zaman yeni model bunu anlayacak ve otomatik olarak kamera uygulamasını açacak.

Her ne kadar patent görsellerinde ve raporlarda ortaya çıkan yeni bir özellikten sonra ediyor olsak da otomatik kamera sisteminin de kolay kolay uygulanabilir bir sistem olmadığını ekleyelim.

iPhone 11

İstemeden çekim yapma ya da sürekli kamera uygulamasının açılması gibi sorunlara neden olabileceğini düşündüğümüz sistem için nasıl bir çalışma yapılacağını şu an için bilmek oldukça zor. Buna karşın patent görsellerini değerlendirdiğimiz zaman Apple’ın yeni bir dönem başlatması da muhtemel gibi gözüküyor. Daha detaylı bilgiler geldiğinde aktarmaya devam edeceğiz. iPhone 11 haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin.

İLGİLİ HABER:  iOS 14'te Tam Ekran Çağrı Özelliğini Etkinleştirme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?