iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alacak kamera modeli için detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir yandan telefonda kaç arka kamera kullanılacağı konusunda detayların paylaşıldığını görüyoruz.

Bu konuda ardı ardına paylaşılan bilgiler, yeni akıllı telefonlar için iddialı bir kamera sisteminin geleceğini gösteriyor. Son gelen bilgiler, yeni akıllı telefonların kamera teknik özelliklerinin nasıl olacağı konusunda detayları ortaya çıkarmış durumda.

iPhone 11 İddialı Kameralarla Gelecek

Yeni akıllı telefonların kameraları kısmında 3 arka kamera kurulumunun devam edeceği bilgisi var. Telefonların ana arka kamerasının dışında bir de telefoto kamerası bulunacak. Söz konusu telefoto kamerasının dışında bir de üçüncü kamera karşımıza çıkacak. 3 kamera kısmında ise ultra geniş açılı lenslerin kullanıldığını göreceğiz.

Ultra geniş açılı arka kamera kısmında OIS desteğinin olmayacağı, diğer iki kamerada ise OIS desteğinin olduğunu göreceğiz. Bu özelliklerin dışında ultra geniş açılı arka kameranın, şimdiye kadar sunulmuş olan en ince ultra geniş açılı kamera olduğunu görmek de mümkün olacak.

iPhone XI

iOS 13 ile biraz daha etkili bir çekim kalitesine kavuşacağını düşündüğümüz kameraların dışında flaş ışığının da mevcut modellere göre biraz daha geniş olduğunu görmek mümkün olacak. Diğer kamera özellikleri için henüz net bilgiler ortaya çıkmış değil.

Özellikle kameraların kaç MP olacağı konusunda detaylar kesinlik kazanmış değil. Bu zamana kadar sunulan modellerde 12 MP değerinde arka kameraları görmüştük. Şimdi ise en azından ultra geniş açılı arka kamerada bu değerin değişmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni MacBook Pro Özellikleri ve Fiyatı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?